کد خبر 109972

دبیرکل اوپک اظهار کرد:دبیرکل اوپک اعلام کرد گذار انرژی نباید هیچ منبع انرژی را کنار بزند، زیرا همه منابع انرژی امروز برای یک آینده قابل پیش بینی نیاز خواهند بود.

به گزارش بااقتصاد، محمد بارکیندو گفت:گذار انرژی نباید هیچ منبع انرژی را کنار بزند، زیرا همه منابع انرژی امروز برای یک آینده قابل پیش بینی نیاز خواهند بود.

وی در ادامه افزود: برای ما در اوپک و در صنعت و در گفت و گوهای جهانی رایج، گذار انرژی گذار از یک منبع انرژی به منبع دیگر نیست. بلکه گذار انرژی حذف آلایندگی گاز گلخانه ای در اکتشاف، تولید، حمل و نقل و مصرف سوختها و حرکت به سمت منابع انرژی پایداری است که به مسئله آلایندگی می پردازند. تعریف گذار انرژی نباید حذف اجباری هیچ گونه منبع انرژی باشد.

دبیرکل اوپک در خصوص گزارش آژانس بین المللی انرژی که اعلام کرده است مسیر حرکت به سمت کربن خنثی نیازی به سرمایه گذاری جدید در نفت و گاز ندارد، گفت: می توانید هر میزان که بخواهید در تجدیدپذیرها سرمایه گذاری کنید اما اگر به مشکل آلایندگی پرداخته نشود، اهداف کربن خنثی حاصل نخواهند شد.

بر اساس گزارش اویل پرایس، ماه گذشته اوپک در یک گزارش داخلی اعلام کرده بود پیشنهاد آژانس بین المللی انرژی برای عدم سرمایه گذاری جدید در نفت و گاز ممکن است در صورت استقبال سرمایه گذاران از این پیشنهاد، باعث ایجاد نوسان بیشتر در بازارهای نفت شود./ ایسنا

 

ارسال نظر

تازه ها