کد خبر 109871

قیمت نفت در نتیجه کاهش شدید ذخایر نفت آمریکا طبق گزارش انستیتوی نفت آمریکا و همچنین در آستانه آغاز روز دوم نشست اعضای فدرال رزرو آمریکا با رشد 1 درصدی به بیشترین حد خود از سال 2018 تاکنون رسید.

به گزارش بخش بین‌الملل پایگاه خبری بااقتصاد، قیمت نفت در معاملات امروز صبح چهارشنبه بازارهای آسیایی در نتیجه افت شدید ذخایر نفت آمریکا به بالاترین حد از سال 2018 تاکنون رسید.

طبق گزارش انستیتوی نفت آمریکا (API) ذخایر نفت خام آمریکا در یک هفته گذشته 8 میلیون و 540 هزار بشکه کاهش یافت که محرک قیمت نفت برای رسیدن به قله‌های قیمتی بود. این میزان کاهش در صورتی که توسط وزارت انرژی آمریکا تایید شود بیشترین میزان افت از ماه ژانویه امسال تاکنون محسوب می‌شود.

نفت وست تگزاس اینترمدیت آمریکا در معاملات امروز چهارشنبه با رشد نزدیک به 1 درصدی از مرزهای 72 دلار و 50 سنت در هر بشکه عبور کرد و این در حالیست که دیروز نیز رشد 1.8 درصدی را تجربه کرده بود. همچنین نفت برنت نیز با همین میزان رشد اکنون هر بشکه 74 دلار و 68 سنت معامله می‌شود که بالاترین حد قیمتی از سال 2018 تاکنون محسوب می‌شود.

باز شدن تدریجی اقتصاد در سراسر جهان منجر به هجوم تقاضا برای این ماده اولیه صنعت شد و از طرف دیگر نیز سازمان اوپک در افزایش عرضه نفت به بازارها در جلسه قبلی احتیاط به خرج داد تا حمایت خود را از افزایش قیمت نفت در بازار اعلام کرده باشد. دیروز سه‌شنبه ایالت کالیفرنیای آمریکا که پنجمین اقتصاد بزرگ دنیاست از رفع محدودیت‌ها خبر داد و ایالت نیویورک نیز باقیمانده محدودیت‌های ناشی از شیوع سراسری ویروس کرونا را از میان برداشت.

اعضای هیئت مدیره شرکت‌هایی از قبیل «گلنکور»، «پی ال سی»، و «وایتول گروپ» طی این هفته اعلام کردند که قیمت نفت همچنان روند صعودی خود را دنبال خواهد کرد.

امروز قرار است فدرال رزرو آمریکا روز دوم نشست خود را برگزار کند و سرمایه‌گذاران با دقت نتایج این نشست را رصد خواهند کرد. اگر چه احتمال نمی‌رود فدرال رزرو آمریکا نرخ بهره را تغییر دهد اما این احتمال وجود دارد که صحبت‌های اولیه در مورد زمان تغییر سیاست خرید اوراق و تزریق نقدینگی انجام شود. این اتفاق می‌تواند روی نرخ دلار و تقاضای کامودیتی‌ها از جمله نفت در بازار تاثیر بگذارد.

 

ارسال نظر

تازه ها