کد خبر 109678

طبق گزارشی که شرکت تحقیقاتی «آنتایکا» منتشر کرده تولید کاتد مس چین در پنج ماه ابتدایی سال 2021 نسبت به مدت مشابه سال گذشته رشد 10.5 درصدی داشته است.

به گزارش بخش بین‌الملل پایگاه خبری بااقتصاد، شرکت تحقیقاتی «آنتایکا» در گزارشی اعلام کرد تولید کاتد مس چین در ماه می در نتیجه عملیات تعمیر و نگهداری بسیاری از کارخانجات افت 4.34 درصدی نسبت به ماه قبل را تجربه کرد.

طبق این گزارش تولید مس کارخانجات این کشور در ماه می به 765 هزار و 100 تن رسید و این در حالی است که تولید کاتد مس توسط 22 شرکت بزرگ این کشور در ماه می نسبت به مدت مشابه سال گذشته رشد 10.5 درصدی داشته است.

طبق گزارش شرکت «آنتایکا» در پنج ماه ابتدایی سال 2021 کارخانجات مس در چین 3 میلیون و 840 هزار تن کاتد مس تولید کردند که نسبت به پنج ماه ابتدایی سال گذشته رشد نزدیک به 13 درصدی داشته است. این شرکت همچنین برآورد کرده تولید مس ماه ژوئن چین به دلیل عملیات «اورهال» کارخانجات همانند ماه می و در نزدیکی 770 هزار تن خواهد بود.

«آنتایکا» در یادداشتی جداگانه نوشت تولید سرب پالایش یافته کشور چین در ماه می رشد 12 هزار تنی نسبت به ماه گذشته داشته و به 410 هزار تن رسید. همچنین تولید سرب پالایش یافته در پنج ماه ابتدایی سال نسبت به مدت مشابه سال گذشته رشد 12.3 درصدی داشته و به 1 میلیون و 930 هزار تن رسید.

این شرکت تحقیقاتی همچنین برآورد کرده تولید سرب در ماه ژوئن به دلیل کمبود عرضه مواد اولیه تولید و همچنین سخت‌گیری‌های زیست‌محیطی دولت چین به زیر 400 هزار تن خواهد رسید.

انتهای خبر

 

ارسال نظر

تازه ها