کد خبر 109608

بانک مرکزی آفریقای جنوبی اعلام کرد در حال بررسی امکان انتشار ارز مجازی بانک مرکزی با نظارت بیشتر به عنوان یک ارز قانونی است.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، آفریقای جنوبی زیربنای لازم را برای ناظران مالی ایجاد کرده تا بتوانند سرمایه‌های مجازی را کنترل کنند. این کشور به دنبال مهار افزایش موارد تخلفات مالی و بهبود مدیریت جریان‌های بین مرزی است.

 با توجه به اینکه ارزهای دیجیتال از حاشیه دنیای مالی به مرکز آن راه پیدا کرده‌اند، نظارت بر تامین‌کنندگان خدمات سرمایه‌های مجازی روز به روز افزایش پیدا می‌کند. نمونه‌های مختلف سوء‌استفاده تاجران بیت کوین در پیشرفته‌ترین اقتصاد آفریقا، بر لزوم وجود قوانین سفت و سخت‌تر تاکید می‌کند.

 طبق بیانیه کارگروه تکنولوژی مالی بین دولتی در آفریقای جنوبی، سرمایه‌های مجازی به صورت مرحله‌ای و سازمان یافته تحت نظارت قانونی کشور قرار می‌گیرند. سرمایه‌های مجازی همواره پرمخاطره و بی‌ثبات هستند، چه قوانینی برای نظارت بر آنها وجود داشته باشد یا نه.

 ارزش روزانه تجارت سرمایه‌های مجازی در ماه ژانویه در آفریقای جنوبی برای اولین‌ بار از 2 میلیارد راند (147 میلیون دلار) گذشت که حاکی از علاقه قابل توجه به بازار ارزهای مجازی در این کشور است.

 بانک مرکزی آفریقای جنوبی ماه گذشته اعلام کرد در حال بررسی امکان انتشار ارز مجازی بانک مرکزی به عنوان یک ارز قانونی است./تسنیم

ارسال نظر

تازه ها