کد خبر 109479

انتشار شایعه هک شدن کیف پول بیتکوین توسط اف بی آی باعث ریزش شدید بازار شد. هر واحد از بیت کوین در این لحظه با قیمت ۳۲,۸۵۳ دلار معامله می شود.

 وزارت دادگستری آمریکا با صدور بیانیه ای اعلام کرد که اف بی ای با نفوذ به کیف پول یک گروه هکری، موفق شده است بیتکوین هایی به ارزش ۲.۳ میلیون دلار را باز پس بگیرد. اگرچه کمی بعد مشخص شد اف بی آی موفق به در اختیار گرفتن کنترل سرور شده و خود شبکه بلاک چین کماکان نفوذناپذیر باقی مانده است، بازار ارزهای دیجیتالی تحت تاثیر این خبر به شدت ریزش کرد. 

بیت کوین با نماد اختصاری BTC یک ارز دیجیتال یا شکلی از دارایی دیجیتال است که با ارزش بازار حدود ۶۱۵.۳۶ میلیارد دلار، در رتبه ۱ بازار قرار داشته و سهم ۴۰.۰۳ درصدی از کل بازار را در اختیار دارد .

هر واحد از بیت کوین در این لحظه با قیمت ۳۲,۸۵۳ دلار، با احتساب نرخ تتر ۲۴,۴۴۹ تومان معادل ۸۰۳,۲۲۸,۶۱۲ تومان معامله می شود و حجم مبادلات روزانه آن ۴۵.۳۳ میلیارد دلار است. قیمت در ۲۴ ساعت اخیر -۰.۱۵% کاهش یافته است.

بالاترین قیمت بیت کوین در تاریخ ۲۵ فروردین ۱۴۰۰(14 April 2021) معادل ۶۴,۸۶۳.۰۹ دلار بوده که همینک %۴۹.۳۴ پایین‌تر از آن زمان قرار دارد. تعداد واحدهای در گردش بیت کوین ۱۸.۷۳ میلیون و تعداد کل واحدهای آن ۲۱ میلیون خواهد بود.

 

 

 

ارسال نظر

تازه ها