کد خبر 109475

بازار سهام جهان با پیشتازی اروپایی‌ها اکنون در آستانه عبور از رکورد تاریخی خود قرار دارد و این در حالی است که نرخ بازدهی اوراق خزانه آمریکا اکنون به پایین‌ترین حد یک ماه اخیر رسیده است.

به گزارش بخش بین‌الملل پایگاه خبری بااقتصاد، بازار سهام جهان در معاملات امروز صبح چهارشنبه در حالی که نرخ بازدهی اوراق قرضه آمریکا در حال لمس کردن پایین‌ترین حد خود در یک ماه اخیر است در آستانه عبور از رکورد تاریخی خود قرار گرفته است.

شاخص جهانی MSCI که میانگین نوسانات بازار سهام تمامی کشورها را اندازه‌گیری می‌کند در پی رشد پی در پی بازار سهام اروپا اکنون در آستانه عبور از رکورد تاریخی خود قرار دارد. این شاخص هم اکنون در نقطه 716 قرار دارد و در حالی که در میانه‌های روز ساعات آسیا حتی تا نقطه 718 نیز رفته بود.

در آسیا در حال حاضر شاخص MSCI حدود 0/15 درصد کاهش یافته و نیککی ژاپن نیز افت 0/2 درصد را تجربه کرده است. دیروز در وال استریت شاخص اس اند پی در نزدیکی رکورد تاریخی خود حرکت کرد و این در حالی است که سرمایه‌گذاران فردا پنجشنبه منتظر داده‌های نرخ تورم هستند. این سرمایه‌گذاران و فعالان بازار بر این عقیده‌اند که فدرال رزور هنوز سیاست‌ تزریق محرک‌های اقتصادی به کشور را رها نکرده است.

نرخ بازدهی اوراق خزانه 10 ساله آمریکا اکنون به 1.513 درصد رسیده که کمترین حد یک ماه اخیر آنها محسوب می‌شود، این در حالیست که در ماه مارس در نتیجه یک فشار تورمی زودگذر نرخ بازدهی اوراق حتی از مرزهای 1.776 درصد نیز عبور کرد.

فدرال رزرو آمریکا بر این عقیده است که فشار تورمی کنونی ناشی از هجوم تقاضا و کمبود عرضه کالاها و خدمات در نتیجه محدودیت‌های ناشی از شیوع ویروس کروناست و به همین دلیل صرفا یک فشار زودگذر و موقتی خواهد بود و ثبات قیمت‌ها را به خطر نخواهد انداخت.

انتهای خبر

 

ارسال نظر

تازه ها