کد خبر 109329

طبق گزارش گمرک چین مازاد تجاری چین با آمریکا در ماه می از مرز 30 میلیارد دلار عبور کرده و این در حالیست که در ماه آوریل میزان مازاد تجاری چین با ایالات متحده 28 میلیارد دلار بود.

به گزارش بخش بین‌الملل پایگاه خبری بااقتصاد، طبق داده‌های منتشر شده توسط گمرک چین مازاد تجاری چین با آمریکا در ماه می به 31 میلیارد و 780 میلیون دلار رسید و این در حالیست که در ماه آوریل این رقم حدود 28 میلیارد و 110 میلیون دلار بود.

طی پنج ماه اول سال 2021 مازاد تجاری چین با ایالات متحده حدود 132 میلیارد و 460 میلیون دلار بوده و این در حالی است که دولت جو بایدن در تلاش برای بررسی سیاست تجاری آمریکا با چین است.

«لیو هه» معاون نخست‌وزیر چین هفته گذشته با ژانت یلن وزیر خزانه‌داری آمریکا دیدار و گفتگو کرد و این در حالیست که وی چند روز قبل از این دیدار با «کاترین تای» رئیس امور تجاری کاخ سفید آمریکا گفتگو کرده بود.

چین از زمان به دست گرفتن قدرت توسط جو بایدن توانسته تجارت خود با آمریکا را افزایش دهد و به همین دلیل از ابتدای ژانویه مازاد تجاری چین با آمریکا رو به افزایش بوده است. دولت ترامپ تلاش کرد با وضع تعرفه بر واردات کالاهای چینی سیاست تجاری آمریکا با چین را تغییر دهد.

انتهای خبر

 

ارسال نظر

تازه ها