کد خبر 109319

طبق گزارش دپارتمان کار آمریکا در ماه می تعداد 559 هزار نفر وارد بازار کار شده‌اند و این در حالیست که اقتصاددانان انتظار رشد 650 هزار نفری اشتغال را داشتند.

به گزارش بخش بین‌الملل پایگاه خبری بااقتصاد، وزارت کار آمریکا میزان رشد اشتغال در ماه می را اعلام کرد که طبق گزارش منتشر شده حدود 559 هزار نفر وارد بازار کار شدند و این در حالی است که در ماه آوریل تعداد 278 هزار نفر توانسته بودند استخدام شوند.

اقتصاددانان در بررسی‌های خود برآورد کرده بودند که تعداد 650 هزار نفر وارد بازار کار خواهند شد اما آمار واقعی دپارتمان کار آمریکا رقمی کمتر از این عدد را نشان داد.

پیک اشتغال در آمریکا فوریه 2020 بود و اکنون طبق بررسی‌ها میزان نیروی کار شاغل در آمریکا حدود 7 میلیون و 600 هزار نفر از این پیک فاصله دارد. همچنین طبق گزارش اشتغال این وزارتخانه در حال حاضر حدود 9 میلیون و 300 هزار نفر در ماه می به عنوان بیکار در ایالات متحده آمریکا شناسایی شده‌اند.

کارشناسان آمریکایی عنوان کرده‌اند اگر چه میزان اشتغال ماه می در آمریکا کمتر از برآورد اقتصاددانان بوده اما مسیر ریکاوری اقتصاد آمریکا هموار است چرا که اکنون بیش از نیمی از مردم ایالات متحده به طور کامل واکسینه شده‌اند. با توجه به این امر بسیاری از مقامات ایالتی محدودیت‌های اشتغال مربوط به همه گیری ویروس کرونا را برداشته‌اند.

انتهای خبر

 

ارسال نظر

تازه ها