کد خبر 108932

قیمت طلا در نتیجه افزایش نرخ تورم در آمریکا و همچنین افت شدید شاخص دلار و نرخ بازدهی اوراق قرضه بهترین عملکرد ماهانه خود از ماه جولای سال 2020 تاکنون را ثبت کرد.

به گزارش بخش بین‌الملل پایگاه خبری بااقتصاد، طلا در ماه می 2021 بهترین عملکرد خود از جولای سال گذشته را به نمایش گذاشت به طوری که هر اونس این فلز زرد طی رشدهای متوالی در بازار نقدی و آتی از مرزهای 1900 دلار عبور کرد.

افزایش نرخ تورم در ایالات متحده و تلاش سرمایه‌گذاران برای حفظ ارزش پول در کنار افت نرخ بازدهی اوراق خزانه آمریکا و تضعیف شاخص دلار از جمله عوامل مهم تقویت طلا در معاملات جهانی بود.

بسیاری از مقامات فدرال رزرو آمریکا بر این عقیده هستند که افزایش نرخ تورم در ایالات متحده بسیار موقتی و ناشی از تراکم تقاضا بوده که به یکباره آزاد شده است. با افزایش عرضه محصولات تب و تاب افزایش موقتی قیمت‌ها کاسته خواهد شد. شاخص PCE که مهمترین شاخص برای فدرال رزرو در تعیین نرخ تورم است در ماه می 3.6 درصد افزایش یافت که بزرگترین میزان رشد از سال 2008 تاکنون به شمار می‌رود.

طلا در بحبوحه افزایش نرخ تورم و ریکاوری ناموزون اقتصادی در کشور ایالات متحده بهترین عملکرد را در میان سایر بازارهای مالی داشته و تقریبا تمامی زیان سال 2021 خود را جبران کرده است.

در حال حاضر قیمت طلای آتی در معاملات امروز با رشد بیش از 0/3 درصد به 1911 دلار در هر اونس و طلا در بازار نقدی با رشد 0/2 درصد به 1908 دلار رسیده، در حالی که طی هفته گذشته قیمت حتی نقطه 1912 دلار نیز تاچ کرده بود. قیمت نقدی طلا در طی ماه می با رشد 7.8 درصدی بهترین رشد ماهانه خود از جولای سال 2020 را ثبت کرده است.

انتهای خبر

 

ارسال نظر

تازه ها