کد خبر 108878

بر اساس بخشنامه صادره توسط اتحادیه اروپا، شرکت های خارج از اروپا از در اختیار گرفتن بیش از ۵۰ درصد سهام شرکت های اتحادیه اروپا منع شده اند.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، بر اساس بخشنامه صادره توسط اتحادیه اروپا، شرکت های خارج از اروپا از در اختیار گرفتن بیش از ۵۰ درصد سهام شرکت های اتحادیه اروپا منع شده اند.

اطلاعیه شرکت فولاد Liberty Steel در هفته ای که گذشت مبنی بر فروش واحدهای موجود در انگلیس به گمانه زنی ها پیرامون اینکه فولاد اروپا می تواند موج جدیدی از فعالیت های ادغام و تملک را آغاز نماید، دامن زده است. شرکت فولاد Liberty Steel همچنین واحدهایی در اروپا دارد.

بنا بر اعلام پلاتس بخش فولاد از نظر فعالان و بازیگران بازار بسیار پایدار است. با این حال یک تئوری و نظریه اقتصادی وجود دارد که هر زمان در بخشی از صنعت بحرانی ایجاد می شود، تملک شرکت ها یا ادغام افقی  (Acquisition) به علت ارزان تر شدن سهام، بیشتر می شود.

به عقیده پلاتس جای تعجب نیست که اگر یک فعال چینی یا هندی به برخی از دارایی های موجود علاقمند شود و در بخش فولاد اروپا سرمایه گذاری کنند. با این حال و براساس  بخشنامه صادره توسط اتحادیه اروپا، شرکت های خارج از اروپا از در اختیار گرفتن بیش از ۵۰ درصد سهام شرکت های اتحادیه اروپا منع شده اند./کالاخبر

ارسال نظر

تازه ها