کد خبر 108640

قیمت طلا در معاملات امروز چهارشنبه در بازار آسیا نزدیک نیم درصد دیگر افزایش یافت و از مرز 1900 دلار در هر اونس عبور کرد.

به گزارش بخش بین‌الملل پایگاه خبری بااقتصاد، اونس طلا بالاخره توانست تمامی زیان سال 2021 خود را جبران کند. کاهش شدید نرخ بازدهی اوراق خزانه آمریکا باعث شده اونس طلا در هشت جلسه معاملاتی از نه جلسه معاملاتی قبل را با رشد سپری کند.

افت شدید شاخص دلار و همچنین کاهش  شدید نرخ بازدهی اوراق خزانه باعث شد طلا بیشترین میزان رشد ماهانه خود از جولای سال گذشته را تجربه کند. دلار آمریکا با اعلام نظر مقامات فدرال رزرو مبنی بر موقت بودن نگرانی‌های رشد تورم و قول مساعد در عدم کاهش سرعت چاپ پول بانک مرکزی آن کشور، وارد یک روند نزولی شده و به محدوده کمترین سطح 29 ماه گذشته رسیده است.

همچنین نرخ بازدهی اوراق خزانه 10 ساله آمریکا دیروز بیش از 3 درصد افت کرد و به سطح 1.55 درصد رسیده که منجر به تداوم کاهش ارزش دلار شده است و این احتمال وجود دارد که این کاهش نرخ همچنان ادامه داشته باشد.  

طلا با این رویدادهای فوق در معاملات بازار نقدی آسیا امروز چهارشنبه با رشد نیم درصدی به 1906 دلار در هر اونس رسیده و این در حالیست که دیروز نیز بیش از 1 درصدی به ارزش خود در بازار افزود. این بیشترین ارزش اونس طلا از ماه ژانویه تاکنون بوده است. برخی از تحلیل‌گران گفته‌اند که مقاومت بعدی اونس طلا نقطه 1960 دلار خواهد بود.

انتهای خبر

 

ارسال نظر

تازه ها