کد خبر 108636

هر واحد از بیت کوین در این لحظه با قیمت ۳۹,۵۸۸ دلار، با احتساب نرخ تتر ۲۳,۶۳۳ تومان معادل ۹۳۵,۵۹۵,۸۸۸ تومان معامله می شود و حجم مبادلات روزانه آن ۵۶.۱۷ میلیارد دلار است.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، ایلان ماسک- میلیاردر مشهور آمریکایی و مدیرعامل تسلا- در توییتی نوشت که جلسه اش با استخراج کنندگان رمزارز در منطقه آمریکای شمالی (آمریکا و کانادا) در خصوص نگرانی های زیست محیطی استخراج بیتکوین امیدوار کننده بوده است. در صورتی که تسلا مجددا دریافت بیتکوین برای فروش محصولاتش را قبول کند، بازار احتمالا با یک موج صعودی جدید روبرو خواهد شد چرا که خبر توقف پذیرش بیتکوین توسط تسلا از علل اصلی ریزش هفته قبل بود.

در ادامه مقابله با رمزارزها در چین، صرافی هیوبی اعلام کرد با توجه به تصمیم نهادهای رسمی چینی، ارایه خدمات استخراج و همچنین فروش دستگاه های استخراج رمزارز را در این کشور متوقف کرده است. به این ترتیب هیوبی به نخستین صرافی چینی تبدیل می شود که محدودیت های معناداری برای فعالیت استخراج کنندگان چینی وضع می کند. چین بزرگ ترین بازار استخراج ارزهای دیجیتالی جهان محسوب می شود.  

سومین هفته ماه می برای بازار ارزهای دیجیتالی یک هفته کابوس وار تمام عیار بود. ریزش بیتکوین و سایر ارزهای دیجیتالی در این هفته به حدی شدید بود که دستکم از سال ۲۰۱۷ بدین سو هیچ گاه مشاهده نشده بود. تحلیل گران هشدار داده اند که تداوم این روند روی ورود سرمایه های جدید به بازار تاثیر زیادی خواهد داشت و کم شدن ورودی های تازه بدان معنا خواهد بود که احیای بازار و بازگشت به صعودهای تند طولانی خواهد شد.  

بیت کوین با نماد اختصاری BTC یک ارز دیجیتال یا شکلی از دارایی دیجیتال است که با ارزش بازار حدود ۷۴۱.۰۴ میلیارد دلار، در رتبه ۱ بازار قرار داشته و سهم ۴۱.۶۷ درصدی از کل بازار را در اختیار دارد .

هر واحد از بیت کوین در این لحظه با قیمت ۳۹,۵۸۸ دلار، با احتساب نرخ تتر ۲۳,۶۳۳ تومان معادل ۹۳۵,۵۹۵,۸۸۸ تومان معامله می شود و حجم مبادلات روزانه آن ۵۶.۱۷ میلیارد دلار است. قیمت در ۲۴ ساعت اخیر ۳.۵۷% افزایش یافته است.

بالاترین قیمت بیت کوین در تاریخ ۲۵ فروردین ۱۴۰۰(14 April 2021) معادل ۶۴,۸۶۳.۰۹ دلار بوده که همینک %۳۸.۹۶ پایین‌تر از آن زمان قرار دارد. تعداد واحدهای در گردش بیت کوین ۱۸.۷۲ میلیون و تعداد کل واحدهای آن ۲۱ میلیون خواهد بود. 

 

ارسال نظر

تازه ها