کد خبر 108567

بعدازظهر روز دوشنبه بعد از اینکه مدیرعامل تسلا، ایلان ماسک در توییتر خود اعلام کرد که وی در حال بحث و گفت‌وگو در مورد پایداری سکه دیجیتالی است، قیمت بیت‌کوین افزایش پیدا کرد.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، بیت کوین با نماد اختصاری BTC یک ارز دیجیتال یا شکلی از دارایی دیجیتال است که با ارزش بازار حدود ۷۱۸.۰۱ میلیارد دلار، در رتبه ۱ بازار قرار داشته و سهم ۴۲.۶۵ درصدی از کل بازار را در اختیار دارد .

هر واحد از بیت کوین در این لحظه با قیمت ۳۸,۳۶۸ دلار، با احتساب نرخ تتر ۲۳,۸۳۰ تومان معادل ۹۱۴,۳۱۰,۹۹۱ تومان معامله می شود و حجم مبادلات روزانه آن ۶۵.۹۸ میلیارد دلار است. قیمت در ۲۴ ساعت اخیر ۸.۴۹% افزایش یافته است.

بالاترین قیمت بیت کوین در تاریخ ۲۵ فروردین ۱۴۰۰(14 April 2021) معادل ۶۴,۸۶۳.۰۹ دلار بوده که همینک %۴۰.۸۴ پایین‌تر از آن زمان قرار دارد. تعداد واحدهای در گردش بیت کوین ۱۸.۷۱ میلیون و تعداد کل واحدهای آن ۲۱ میلیون خواهد بود. 

مایکل سایلور، مدیرعامل میکرو استراتژی، پس از پیگیری توییت ماسک اعلام کرد که وی میزبان جلسه‌ای بین مدیرعامل تسلا و برخی استخراج‌کنندگان بیت‌کوین بود که منجر به تشکیل شورای استخراج بیت‌کوین و باعث پایداری بیت‌کوین می‌شود.

 

 

ارسال نظر

تازه ها