کد خبر 108554

انجمن آهن و فولاد چین گزارش داد

انجمن آهن و فولاد چین در گزارشی اعلام کرد اقدامات دولت چین در راستای تنظیم بازار محصولات فولادی و همچنین کاهش میزان تقاضای سفته‌بازی محصولات در آینده باعث فشار بر قیمت‌ها و ثبات بازار فولاد خواهد شد.

به گزارش بخش بین‌الملل پایگاه خبری بااقتصاد، انجمن آهن و فولاد چین در گزارشی اعلام کرد انتظار می‌رود قیمت‌های محصولات زنجیره فولاد در نتیجه کاهش تقاضای سفته‌بازی و اقدامات دولت چین در تنظیم و کنترل بازار باعث ثبات در بازار محصولات زنجیره فولاد شود.

طبق گزارش این انجمن قیمت‌ها در ماه آوریل صعودی بود و طی ماه جاری نوسان داشتند که مهمترین دلیل آن افزایش تقاضای داخلی فولاد در چین و نیز رشد قیمت مواد اولیه و افزایش نقدینگی جهانی در نتیجه کاهش نرخ دلار در برابر سایر ارزهای جهانی بود.

انجمن آهن و فولاد در گزارش خود همچنین اعلام کرده شاخص قیمت فولاد در انتهای ماه آوریل نسبت به ماه قبل با رشد 9.25 درصدی به 148 رسید و انتظار می‌رود در دوره بعدی با توجه به کاهش فعالیت‌های ساخت‌وساز به دلیل فصل باران و همچنین عقب‌نشینی خودرو و لوازم خانگی از قیمت پیک خود در این کشور کاهش پیدا کند.

این انجمن همچنین گزارش داده سطح تولید فولاد در کشور چین بالاست و عدم تمایل صنایع پایین‌دستی از قبیل صنعت کشتی‌سازی در پرداخت قیمت‌های بالا به محصولات مورد نیاز فولادی خود که از انتهای آوریل تاکنون ادامه یافته است باعث فشار بر قیمت‌ها در آینده خواهد شد.

تنظیم‌کنندگان بازار فولاد در چین در جلسه یکشنبه خود به کارخانجات تولید فولاد هشدار دادند که سفارش‌های معقول بازار را حفظ کنند و از رقابت با یکدیگر در راستای دستکاری قیمت‌ها، انبار محصولات و در نتیجه بالا رفتن قیمت‌ها خودداری کنند.

قیمت هر تن میلگرد و ورق گرم فولادی در بورس آتی کالای شانگهای چین به ترتیب روز دوشنبه بعد از هشدار مقامات چین با افت 3.6 و 3.9 درصدی روبرو شدند. همچنین قیمت سنگ آهن در این بورس افت 5.2 درصدی داشته و به 165 دلار و 48 سنت رسید.

انتهای خبر

 

ارسال نظر

تازه ها