کد خبر 108475

دلار در نتیجه ادامه سیاست‌های تسهیل کمی فدرال رزرو آمریکا و کاهش شاخص خرده‌فروشی در این کشور همچنان در مسیر نزولی قرار دارد و اکنون در برابر یورو به کمترین حد سه ماه اخیر خود رسیده است.

به گزارش بخش بین‌الملل پایگاه خبری بااقتصاد، دلار در نتیجه افزایش یورو در بازارهای ارز به کمترین حد سه ماه اخیر خود رسید و سرمایه‌گذاران انتظارات اولیه خود در راستای کاهش محرک‌های اقتصادی توسط فدرال رزرو آمریکا را کنار گذاشته‌اند.  

شاخص دلار در معاملات امروز بازارهای آسیایی در نقطه 90 واحدی قرار گرفته و در آستانه رفتن به زیر این نقطه است که در سه ماه اخیر این میزان بی‌سابقه بوده است.

داده‌های کمیسیون نظارت بر بورس آتی کالای آمریکا در گزارشی اعلام کرد خالص موقعیت‌های فروش دلار افزایش یافته و این در حالی است که موقعیت خرید یورو برای چهارمین هفته متوالی با افزایش همراه بوده است.

اکنون یورو / دلار در قیمت 1.217 معامله می‌شود که بالاترین میزان سه ماه اخیر نرخ برابری معاملات این جفت‌ارز در معاملات فارکس محسوب می‌شود.

طبق جلسه‌ای که هفته گذشته تونسط فدرال رزرو آمریکا برگزار شد و نتایج آن هفته گذشته منشتر شد برخی از اعضای این نهاد بر این عقیده هستند که باید در مورد کاهش میزان خرید اوراق قرضه گفتگو کنند.

رئیس فدرال رزرو آمریکا همچنان بر این عقیده است که اکنون زمان مناسبی برای کاهش میزان خرید اوراق و همچنین کاهش سیاست تسهیل کمی این بانک نیست. به همین دلیل سرمایه‌گذاران بر این عقیده هستند با توجه به سخنان رئیس احتمالا ماه‌های زیادی طول خواهد کشید تا فدرال رزرو آمریکا سیاست تسهیل کمی خود برای مقابله با اثرات کووید 19 را کنار بگذارد. شاخص دلار در نتیجه این موضوع همچنان در مدار نزولی قرار دارد و کمترین حد سه ماهه اخیر خود را اکنون تجربه کرده است.

کاخ سفید روز جمعه اعلام کرد بسته مالی زیرساخت‌های خود را از مبلغ 2 تریلیون و 250 میلیارد دلار کاهش داده و به 1 تریلیون و 700 میلیارد دلار رسانده اما جمهوری ‌خواهان آمریکا همچنان بر این عقیده‌اند که این بسته بیش از اندازه بزرگ است و ممکن است منجر به افزایش هزینه های دولت فدرال آمریکا شود.

انتهای خبر  

 

ارسال نظر

تازه ها