کد خبر 108457

بازگشایی تدریجی بسیاری از کشورهای اروپایی در ماه گذشته و افزایش واکسیناسیون باعث شده است تقاضا برای نفت خام در اروپا با سرعت قابل توجه‌ای بهبود پیدا کند.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، ترافیک بزرگراه‌ها و شهرهای بزرگ اروپایی در هفته‌های اخیر با بازگشایی اقتصاد افزایش یافته که این مسئله بیانگر افزایش تقاضای سوخت در حمل‌ونقل جاده‌ای است.

داده‌های اپراتورهای بزرگراه‌ها نشان داد ترافیک بزرگراه‌های اسپانیا و فرانسه - از بزرگ‌ترین بازارهای خودرو در اروپا - فقط کمی با پیش از بحران کرونا در سال ۲۰۱۹ فاصله دارد.

بازگشایی تدریجی بسیاری از کشورهای اروپایی در ماه گذشته و افزایش واکسیناسیون، افراد بیشتری را به سفر جاده‌ای ترغیب کرده است. این مسئله خبر امیدوارکننده‌ای برای تقاضای بنزین و گازوئیل است که انتظار می‌رود برای نخستین بار بهبود یابد و به سطح پیش از همه‌گیری کرونا برسد، به‌ویژه که افزایش تقاضای سوخت هواپیمایی با تأخیر روبه‌رو شده است.

با تسهیل محدودیت‌های داخلی، بسیاری از کشورهای اروپایی اکنون در تلاش‌اند مرزهای خود را هنگام تعطیلات تابستانی دوباره به روی گردشگران خارجی باز کنند.

اتحادیه اروپا در روز پنجشنبه (۳۰ اردیبهشت‌ماه) در حال مذاکره درباره استفاده از گواهی کووید-۱۹ برای از سرگیری گردشگری در فصل تابستان بود./اویل پراس

ارسال نظر

تازه ها