کد خبر 108353

قیمت نفت اگرچه روز جمعه رشد بیش از 2.5 درصدی را تجربه کرد اما به دلیل احتمال حضور نفت ایران در بازار کل هفته را با کاهش 3 درصدی به پایان رساند.

به گزارش بخش بین‌الملل پایگاه خبری بااقتصاد، قیمت نفت روز جمعه در نتیجه طوفان در خلیج مکزیک که بسیاری از تاسیسات نفتی آمریکا در آنجا حضور دارند افزایش یافت اما کل هفته را با کاهش 3 درصدی به پایان رساند.

افزایش روز جمعه قیمت نفت به دلیل طوفان و احتمال کاهش تولید نفت در آمریکا در حالی رخ داد که روز پنجشنبه قیمت نفت افت محسوسی را تجربه کرده بود. مرکز ملی طوفان‌های آمریکا در گزارشی اعلام کرده احتمال اینکه در 48 ساعت آینده یک طوفان شکل بگیرد حدود 40 درصد است.

«فیل فلین» تحلیل‌گر ارشد شرکت Price Future Group در شیکاگو عنوان کرد طوفان اولیه باعث هجوم خریداران به سمت بازار نفت شده چرا که پیش بینی آنها کاهش تولید در مناطق طوفان زده خلیج مکزیک آمریکاست.  

تحلیل‌گران بر این عقیده هستند که افزایش تولید نفت ایران در تابستان و افزایش عرضه نفت به بازارها عامل اصلی افت محسوس قیمت نفت طی هفته بوده است.

قیمت نفت برنت برای تحویل ماه جولای روز جمعه رشد 2.41 درصدی را تجربه کرد و به هر بشکه 66 دلار و 68 سنت رسید و نفت وست تگزاس اینترمدییت آمریکا تحویل ماه جولای نیز با رشد 3.12 درصدی روز جمعه به هر بشکه 63 دلار 87 سنت رسید.

انتهای خبر

 

ارسال نظر

تازه ها