کد خبر 108224

قیمت طلا در معاملات امروز در آستانه نشست فدرال رزرو در نتیجه احتیاط سرمایه‌گذاران با افت 0/3 درصدی روبرو شده و به 1867 دلار در هر اونس رسیده است.

به گزارش بخش بین‌الملل پایگاه خبری بااقتصاد، قیمت اونس طلا در آستانه نشست امروز فدرال رزرو آمریکا به بالاترین حد سه ماه اخیر خود رسیده است.

فدرال رزرو امروز نشست خود را برگزار می‌کند و قرار است وضعیت اقتصادی ماه آوریل و چشم‌انداز نرخ تورم را مورد بررسی قرار دهد.

انتشار گزارش فدرال رزرو برای تعیین سیاست‌گذاری اقتصادی دولت اسالات متحده بسیار اهمیت دارد. در گزارشی که بانک آو آمریکا منتشر کرده است در حال حاضر رشد نرخ تورم آمریکا مهمترین ریسک بازارهای مالی محسوب می‌شود و بعد از آن بازار اوراق قرضه در رده دوم قرار دارد. رشد حباب دارایی‌های مالی نیز در در گزارش این بانک به عنوان سومین ریسک بازار قلمداد شده و آنچه که جالب است این که کووید 19 در حال حاضر در رده چهارم ریسک‌های بازار قرار گرفته است.

طلا همیشه علاوه بر این که یکی از راه‌های پوشش ریسک ناشی از افزایش نرخ تورم بوده، از کاهش نرخ دلار نیز تاثیر صعودی می‌گیرد. تحلیل‌گران بر این عقیده هستند که در حال حاضر طلا به دلیل افت کوتاه‌مدت نرخ بازدهی اوراق خزانه در حال افزایش است و از آنجا که سیاست فدرال رزرو آمریکا همچنان بر ادامه سیاست انبساطی است چشم‌انداز فلز زرد در نتیجه نرخ‌های پایین دلار همچنان صعودی است.

قیمت طلا در معاملات امروز در آستانه نشست فدرال رزرو آمریکا افت 0/3 درصدی داشته و به 1867 دلار در هر اونس رسیده است و این در حالیست که حتی نقطه 1873 دلار را نیز لمس کرده بود. این میزان بیشترین قیمت طلا از اواخر ژانویه تاکنون محسوب می‌شود.

انتهای خبر

 

ارسال نظر

تازه ها