کد خبر 108220

براساس اعلام وب سایت mining global پیش بینی می شود میزان تولید مس ۱۰ شرکت برتر تولیدکننده فلزسرخ تا پایان سال ۲۰۲۱ میلادی با رشد ۳.۸ درصدی نسبت به سال گذشته میلادی به ۱۲ میلیون و ۲۰۰ هزار تن افزایش یابد.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، براساس اعلام وب سایت mining global پیش بینی می شود میزان تولید مس ۱۰ شرکت برتر تولیدکننده فلزسرخ تا پایان سال ۲۰۲۱ میلادی با رشد ۳.۸ درصدی نسبت به سال گذشته میلادی به ۱۲ میلیون و ۲۰۰ هزار تن افزایش یابد.

این در حالی است که میزان تولید این شرکت ها طی سال ۲۰۲۰ میلادی به دلیل تاثیر همه گیری شیوع ویروس کرونا به ویژه در بخش معدن با افت ۰.۲ درصدی نسبت به مدت مشابه سال پیش از آن به ۱۱ میلیون و ۷۶۰ هزار تن کاهش یافت.

با این وجود، شرکت فرست کوانتوم First Quantum کانادا طی سال ۲۰۲۰ میلادی با رشد ۱۰.۴ درصدی بیشترین میزان تولید مس جهان را به خود اختصاص داد.

شرکت معدنی کودلکو Codelco با ۳ هزار و ۴۰۰ پروژه فعال در بخش مس تنها توانست افزایش ۱.۲ درصدی را طی سال ۲۰۲۰ میلادی به ثبت رساند. این شرکت برنامه ۴ مرحله ای را به منظور تضمین سلامت و ایمنی کارکنان در برابر ویروس کرونا اجرا کرد. اجرای برنامه یاد شده هیچ مانعی در روند تولید مس شرکت کودلکو ایجاد نکرد.

تولید شش شرکت از ده شرکت برتر تولیدکننده مس جهان طی سال گذشته میلادی با افزایش همراه بود. اگرچه میزان تولید فلز سرخ طی سال ۲۰۲۰ میلادی در شرکت های گلنکور Glencore (۸.۲درصد)، آنتافاگاستا Antofagasta (۴.۷ درصد) بی اچ پی BHP (۳.۹ درصد) و فریپورت مک موران McMoRan Freeport (۱.۳ درصد) کاهش نشان می دهد.

علت این افت تولید مس در شرکت های بزرگ طی سال گذشته میلادی، محدودیت های ناشی از شیوع ویروس کرونا، کم عیار بودن سنگ ها و توقف تولید به منظور عملیات نگهداری و تعمیرات عنوان شده است./ایمیدرو

 

ارسال نظر

تازه ها