کد خبر 108186

شنیده ها حاکی از آن است که پیشرفت در مذاکرات هفته گذشته بین چین و استرالیا با شکست مواجه شده و بیشتر فعالان تجاری چین به دلیل افزایش قیمت داخلی زغال کک شو با توجه به محدودیت عرضه، همچنان محموله های دریایی غیر استرالیایی را درخواست می کنند.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، قیمت زغال کک شو با توجه به تمایل خریداران، افزایش یافت و پلتس پرمیوم زغال را برای ۱۷ می با یک دلار رشد ۱۱۷ دلار فوب استرالیا اعلام کرد در حالی که بهای تحویل به چین با ۳ دلار رشد به ۲۷۳ دلار CFR رسیده است.

شنیده ها حاکی از آن است که پیشرفت در مذاکرات هفته گذشته بین چین و استرالیا با شکست مواجه شده و بیشتر فعالان تجاری چین به دلیل افزایش قیمت داخلی زغال کک شو با توجه به محدودیت عرضه، همچنان محموله های دریایی غیر استرالیایی را درخواست می کنند. بیشتر این محموله ها برای لی کن May و June از آمریکا می باشند.

قیمت کک نیز در بازار داخلی چین پس از ششمین دور صعود قیمت ها به ۶۰۰ یوان معادل ۹۳.۵ دلار توسط فعالان صنعتی، به علت حاشیه سود بالای فولاد در بیش از ۱۰۰۰ یوان یعنی ۱۵۵.۷ دلار در تن، افزایش یافت.

با این حال برخی فعالان تجاری انتظار دارند که حاشیه سود و قیمت های فولاد در اواسط ژوئن با معرفی ظرفیت های جدید فولادسازی در حدود ۱۰ میلیون تن، اصلاح شود./کالاخبر

 

ارسال نظر

تازه ها