کد خبر 107923

قیمت طلا در نتیجه رشد آمارهای مربوط به تورم مصرف کننده و تولیدکننده روز جمعه رشد نزدیک به یک درصد را تجربه کرد و برای دومین هفته متوالی بازدهی مثبت ثبت کرد.

به گزارش بخش بین‌الملل پایگاه خبری بااقتصاد، قیمت اونس طلا در معاملات نقدی روز جمعه رشد نزدیک به 1 درصدی را ثبت کرد و به 1843 دلار در هر اونس رسید و اونس طلای آتی در بورس نیویورک نیز با رشد بیش از 1 درصدی از 1838 دلار عبور کرد.

اونس با رشد روز جمعه کل هفته را با بازدهی 0/3 درصد به پایان رساند و این در حالی است که هفته گذشته طلا نیز بازدهی 3.3 درصدی را ثبت کرد و به این ترتیب بازدهی مثبت طلا برای دومین هفته متوالی رقم خورد.

بسیاری از کارشناسان بر این عقیده‌اند که تورم پساکرونایی عاملی برای رشد نرخ طلا در آینده خواهد شد. داده‌های این هفته آمریکا از جمله نرخ تورم مصرف کننده، نرخ تورم تولیدکننده، میزان تولید صنعتی و حساسیت‌ مصرف کننده سرمایه‌گذاران را نسبت به رشد تورم متقاعد کرده است اما فدرال ررو آمریکا این رشد تورم را کوتاه مدت و زودگذر می‌داند و به این ترتیب سیاست انبساطی این نهاد همچنان طبق گفته اعضای فدرال رزرو آمریکا ادامه خواهد داشت.

نرخ تورم آمریکا در 12 ماهه منتهی به آوریل 2021 رشد 4.2 درصدی داشته که بیشترین میزان رشد ماهانه در 13 سال اخیر محسوب می‌شود. نرخ تورم تولیدکننده با رشد 6.2 درصدی در ماه آوریل بیشترین میزان رشد در یک دهه اخیر را ثبت کرد. رشد آمارهای مربوط به نرخ تورم باعث افزایش ارزش طلا در طی هفته شده است.

انتهای خبر

 

ارسال نظر

تازه ها