کد خبر 107774

قیمت طلا در معاملات امروز بازار آسیا به دلیل رشد نرخ بازدهی اوراق خزانه 10 ساله آمریکا و همچنین تقویت دلار افت 0/3 درصدی داشته و به 1830 دلار در هر اونس رسیده است.

به گزارش بخش بین‌الملل پایگاه خبری بااقتصاد، قیمت طلا در معاملات امروز چهارشنبه در نتیجه رشد بازدهی اوراق خزانه آمریکا و تقویت طلا با افت مواجه شد.

امروز قرار است نرخ تورم آمریکا در ماه آوریل منتشر شود و سرمایه‌گذاران این داده بسیار مهم را از نزدیک رصد می‌کنند. فدرال رزرو بر این عقیده است که نرخ تورم هنوز با میانگین 2 درصد فاصله دارد و افزایش نرخ بازدهی اوراق خزانه نیز یک اتفاق زودگذر است.

نرخ بازدهی اوراق خزانه آمریکا نیز در روزهای اخیر به بیشترین مقدار یک هفته اخیر خود رسیده است و شاخص دلار نیز در روزهای اخیر تقویت شده است. نرخ بازدهی اوراق خزانه 10 ساله آمریکا در حال حاضر در نقطه 1.62 درصد است و شاخص دلار نیز در معاملات امروز با رشد 0/2 درصدی به اندکی بیش از 90 واحد رسیده است.

قیمت آتی طلا در بورس کالای نیویورک با افت 0/3 درصدی در معاملات امروز به 1830 دلار در هر اونس رسیده است. بسیاری از کارشناسان بر این عقیده هستند که نرخ تورم انتظاری اقتصاد آمریکا که در دوران ریکاوری اتفاق خواهد افتاد می توانند دوباره طلا را به قله‌های قبلی باز گرداند.

انتهای خبر

 

ارسال نظر

تازه ها