کد خبر 107550

طبق گزارشات منتشر شده بانک سرمایه‌گذاری گلدمن ساکس میز معاملات ارزهای دیجیتال خود از طریق اوراق سلف را راه‌اندازی کرده است.

به گزارش بخش بین‌الملل پایگاه خبری بااقتصاد، بانک سرمایه‌گذاری گلدمن ساکس در گزارشی اعلام کرد میز معاملات کریپتوکارنسی‌های خود را راه‌اندازی کرده است.

طبق گزارش سی ان بی سی این میز زیرساخه بخش ارزهای جهانی و بازارهای نوظهور گلدمن ساکس خواهد بود  و هدایت آن را «متیو مک‌درموت» برعهده خواهد داشت.

گلدمن ساکس تاکید کرده که میز معاملات ارزهای دیجیتال آنها فقط شامل اوراق مشتقه سلف مبتنی بر بیت‌کوین خواهد بود و شامل دارایی‌های واقعی نمی‌شود.

این خبر دیروز بعد از گزارش گلدمن ساکس منتشر شد. گلدمن ساکس دیروز معاملات بیت‌کوین از طریق اوراق سلف غیرقابل تحویل را به مشتریان (NDFs) پیشنهاد داده است. این اوراق سلف با پشتوانه قیمت بیت‌کوین خواهند بود.

بسیاری از کارشناسان و مطلعان از این موضوع بر این عقیده هستند که این کار باعث کاهش ریسک معاملات گلدمن ساکس در ارزهای دیجیتال خواهد بود چرا که خرید و تسویه این اوراق مبنی بر وجوه نقد خواهد بود.

بانک سرمایه‌گذاری گلدمن ساکس سوای از ورود مستقیم به معاملات ارزهای دیجیتال اخیرا سرمایه‌گذاری‌هایی در فناوری بلاکچین انجام داده است. این بانک بزرگ بین‌المللی در پروژه فروش 120 میلیون دلار اوراق قرضه مبتنی بر ایتریوم مشارکت کرده و نیز قبل از آن 15 میلیون دلار برای توسعه استارت آپ «کوین متریکس» سرمایه‌گذاری کرده است.

انتهای خبر

 

ارسال نظر

تازه ها