کد خبر 107481

شرکت تحلیل داده گلوبال دیتا گزارش داد

طبق گزارش «گلوبال دیتا» ارزش 25 بانک بزرگ دنیا در سه ماهه اول سال 2021 نسبت به سه ماهه قبلی مجموعا به طور میانگین 15.6 درصد افزایش یافت و کل ارزش بازار این بانک‌ها به 3 تریلیون و 800 میلیارد دلار رسید.

به گزارش بخش بین‌الملل پایگاه خبری بااقتصاد به نقل از گلوبال دیتا، ارزش بازار 25 بانک بزرگ دنیا در سه ماهه اول سال 2021 نسبت به سه ماهه قبلی مجموعا رشد 15.6 درصدی را تجربه کردند.

طبق گزارش منتشر شده توسط شرکت تحلیل داده «گلوبال دیتا» ارزش بازار این 25 بانک مجموعا از 3 تریلیون و 300 میلیارد دلار در سه ماهه چهارم سال 2020 به 3 تریلیون و 800 میلیارد دلار در پایان سه ماهه اول سال 2021 رسید. تمامی این 25 بانک بزرگ رشد فصلی در ارزش بازار خود را طی این بازه زمانی گزارش کردند. همچنین در گزارش این شرکت آمده است که 15 بانک از این 25 بانک رشد بیش از 15 درصدی را اعلام کرده‌اند.

«پارتا والا» تحلیل‌گر بخش شرکت‌های «گلوبال دیتا» گفته است محدودیت‌های وضع شده علیه بانک‌ها توسط فدرال رزرو آمریکا مبنی بر محدودیت پرداخت سود و خرید سهام کاتالیزور رشد ارزش بازار بانک‌ها در سه ماهه اول سال بوده است و این محدودیت‌ها در سه ماهه دوم رفع خواهند شد.

در میان 25 بانک بزرگ دنیا بهترین عملکرد از آن ولز فارگو، بانک آو آمریکا، گلدمن ساکس، چارلز شواب، «میتسوبیشی یو اف جی» و «ترویست فایننشال» بوده که رشد بیش از 20 درصدی در ارزش بازار خود را تجربه کرده‌اند.

بانک آو آمریکا به دلیل انتشار سود بهتر از انتظار در سه ماهه اول رشد بیش از 27 درصدی داشته و گلدمن ساکس نیز به همین دلیل رشد 24 درصدی ارزش بازار خود در سه ماهه اول سال را گزارش کرده است. چارلز شواب نیز افزایش بیش از 23 درصدی ارزش بازار را گزارش داده که مهمترین دلیل آن ادغام شرکت «تی دی آمری‌ترید» بوده است.

بانک ژاپنی «میتسوبیشی یو اف جی» نیز به دلیل تسریع روند واکسیناسیون در این کشور و افزایش سود شرکت‌ها توانست ارزش بازار خود را درسه ماهه اول سال افزایش دهد و این بانک اکنون تنها بانک غیرآمریکایی است که توانسته رشد بیش از 20 درصدی را تجربه کند.

«ترویست فایننشال» در کارلینای شمالی نیز به دلیل رشد بهتر از انتظار سود هر سهم خود در سه ماهه اول رشد بسیار خوبی را تجربه کرده و توانست ارزش بازار خود را بیش از 20 درصد افزایش دهد.

انتهای خبر

 

ارسال نظر

تازه ها