کد خبر 107415

قیمت نفت برنت در معاملات بازارهای جهانی روز جمعه با رشد نزدیک به 7 درصدی به هر بشکه 68 دلار و 53 سنت رسید.

به گزارش بخش بین‌الملل پایگاه خبری بااقتصاد، قیمت نفت برای دومین هفته متوالی در نتیجه رشد خوشبینی نسبت به بازیابی اقتصاد جهانی و رشد تقاضای نفت بازدهی مثبت را ثبت کرد.

قیمت نفت برنت در معاملات روز جمعه با رشد نزدیک 0/7 درصدی به هر بشکه 68 دلار و 53 سنت رسیده و نفت وست تگزاس اینترمدییت آمریکا با همین میزان افزایش به هر بشکه 65 دلار و 16 سنت رسیده است.

طی هفته جاری قیمت نفت وست تگزاس اینترمدییت آمریکا 2.3 درصد افزایش یافته است و این اولین رشد دو هفته متوالی قیمت نفت از اوایل ماه مارس تاکنون محسوب می‌شود.

نفت در سال 2021 از ابتدای سال تاکنون روند رو به رشدی را طی کرده است که مهمترین دلیل آن نگاه سرمایه‌گذاران به ریکاوری اقتصاد جهانی از پاندمی ویروس کرونا طی سال جاری است که باعث حرکت آنها به سمت خرید کامودیتی‌ها در جهان شده است.

داده‌های منتشر شده اقتصاد چین نشان می‌دهد صادرات این کشور روز جمعه بیش از انتظارات افزایش یافته که نشان‌دهنده رشد تجارت داخلی و بین‌المللی و همچنین رشد قیمت بسیاری از کامودیتی‌ها در جهان است. مصرف انرژی در چین در حال حاضر به دوران قبل از پاندمی ویروس بازگشته است و در چهارماهه ابتدایی امسال بیش از 7 درصد نسبت به مدت مشابه سال گذشته افزایش یافته است.

انتهای خبر

 

ارسال نظر

تازه ها