کد خبر 107328

طبق گزارش منتشر شده سود هر سهم شرکت دارویی شرکت «فایزر» در سه ماهه اول 93 سنت اعلام شد در حالی که تحلیل‌گرآن برآورد سود 77 سنتی داشتند.

به گزارش بخش بین‌الملل پایگاه خبری بااقتصاد، شرکت دارویی «فایزر» گزارش عملکرد سودآوری سه ماهه اول سال 2021 خود را منتشر کرد که داده‌های این گزارش از پیش‌‎بینی‌ها سبقت گرفت.

بنابر گزارش منتشر شده سود هر سهم فایزر در سه ماهه اول سال 93 سنت اعلام شد در حالی که تحلیل‌گران انتظار سود هر سهم 77 سنتی را داشتند.

واکسن کرونای این شرکت در حال حاضر در اکثر کشورهای جهان در حال استفاده است و این یکی از عوامل افزایش سود و درآمد این شرکت در جهان شده است. با توجه به افزایش میزان سفارش واکسن کرونای این شرکت برآورد می‌شود که سود این شرکت همچنان روندی صودی داشته باشد.

درآمد سه ماهه اول این شرکت 14 میلیارد و 580 میلیون دلار بوده در حالی که انتظار بازار 13 میلیارد و 670 میلیون دلار بوده که آمار واقعی از برآوردها پیشی گرفته است.

شرکت فایزر به همراه شرکت بیونتک آلمان از جمله اولین شرکت‌هایی بود که واکسن کرونا را کشف کرد و در زمان اعلام نتایج تحقیقات خود قیمت هر سهم این شرکت در دسامبر 2020 تا 43 دلار افزایش یافت. اکنون قیمت هر سهم این شرکت 39 دلار و 95 سنت است و ارزش بازار این شرکت 222 میلیارد دلار است.

انتهای خبر

 

ارسال نظر

تازه ها