کد خبر 107313

طبق گزارش وزارت بازرگانی آمریکا

کسری تجاری آمریکا در ماه مارس با رشد 5.6 درصد به 74 میلیارد و 400 میلیون دلار رسید که بیشترین رکورد تاریخی کسری تجاری ماهانه این کشور محسوب می‌شود.

به گزارش بخش بین‌الملل پایگاه خبری بااقتصاد، وزارت بازرگانی آمریکا در گزارشی آمار مربوط به تجارت خارجی آمریکا را منتشر کرد که طبق این گزارش کسری تجاری آمریکا در ماه مارس با رشد 5.6 درصد به 74 میلیارد و 400 میلیون دلار رسید که بیشترین رکورد تاریخی کسری تجاری ماهانه این کشور محسوب می‌شود.

این میزان کسری تجاری در آمریکا که به دلیل افزایش تقاضای داخلی و به تبع آن افزایش واردات برای پوشش این تقاضا صورت گرفته است همراستا با برآورد تحلیل‌گران از این داده بوده است.

واردات آمریکا در ماه مارس با رشد 6.3 درصدی به 274 میلیارد و 500 میلیون دلار رسیده است که یک رکورد تاریخی محسوب می‌شود. همچنین واردات کالا نیز با رشد 7 درصدی به 234 میلیارد و 400 میلیون دلار رسیده که باز هم یک رکورد است. واردات کالاهای مصرفی بیشترین سهم در واردات را داشته و بالاترین حد تاریخی خود را ثبت کرده است.

بیشترین میزان واردات آمریکا از چین صورت گرفته است که باعث رشد کسری تجاری آمریکا با چین طی ماه مارس به 27 میلیارد و 690 میلیون دلار شده در حالی که میزان کسری تجاری در ماه فوریه 24 میلیارد و 620 میلیون دلار بوده است.

صادرات ماه مارس آمریکا نیز رشد سریع‌تری به خود گرفته اما همچنان میزان رشد آن از میزان رشد واردات کشور عقب است. صادرات ماه مارس آمریکا با رشد 6.6 درصدی به 200 میلیارد دلار رسیده که 142 میلیارد دلار آن مربوط به صادرات کالاست.

پیش بینی می‌شود صادرات آمریکا به تدریج با رفع محدودیت‌های اقتصاد جهانی و در نتیجه افزایش میزان سفارش کالاهای آمریکایی افزایش یابد. افزایش میزان مسافرت به آمریکا و نیز رشد تقاضا برای دانشگاه‌های آمریکایی طی فصل پاییز باعث رشد تجارت خدمات آمریکا به جهان خواهد شد.

انتهای خبر 

 

ارسال نظر

تازه ها