کد خبر 107292

بانک آو آمریکا در گزارشی برآورد کرد قیمت هر تن مس در نتیجه کمبود عرضه این فلز طی ماه‌های آینده به هر تن 13 هزار دلار خواهد رسید.

به گزارش بخش بین‌الملل پایگاه خبری بااقتصاد، قیمت مس در معاملات امروز در بازار آسیا در نتیجه افزایش شدید تقاضای این فلز و کمبود شدید عرضه در جهان از مرز 10 هزار دلار عبور کرد.

هفته پیش قیمت مس از مرز 10 هزار دلار عبور کرده بود اما دوباره از این سطح قیمتی عقب‌نشینی کرد و در معاملات امروز دوباره این مرز را عبور کرد و پیش‌بینی می‌شود طی روزهای آینده باز هم قیمت مس افزایش یابد.

قیمت مس تحویلی ماه جولای در معاملات دیروز بورس کالای نیویورک 0/3 درصد کاهش یافت در حالی که قیمت آتی مس در همین بازار در معاملات دیروز به 9950 دلار در هر تن رسیده بود.

میزان ذخایر مس در انبارهای بورس فلزات لندن با کاهش بیش از 20 درصدی نسبت به میانه ماه آوریل رسیده است و ذخایر مس انبارهای شانگهای چین نیز با کاهش 1.3 درصدی مواجه شده است که با توجه به کمبود عرضه مس نوید افزایش قیمت مس در آینده را می‌دهد.

بانک بزرگ بین‌المللی «بانک آو آمریکا» در یادداشتی اعلام کرد قیمت هر تن مس طی ماه‌های آینده به دلیل کمبود شدید عرضه این فلز به 13 هزار دلار خواهد رسید. پرمیوم هر تن مس در بازار معاملات نقدی نیز به 4 دلار در هر تن رسیده که باعث افزایش نگرانی‌ خریداران شده است.

گروه مطالعات بین‌المللی مس (ICSG) نیز در گزارشی اعلام کرده بازار جهانی مس به دنبال ریکاوری بسیاری از معادن مس در سال 2021 امسال شاهد مازاد عرضه 79 هزار تنی خواهد بود که این میزان درسال 2022 به 109 هزار تن افزایش خواهد یافت.

انتهای خبر

 

ارسال نظر

تازه ها