کد خبر 107285

انستیتوی نفت آمریکا گزارش داد

انستیتوی نفت آمریکا در گزارشی اعلام کرد میزان ذخایر نفت ایالات متحده در یک هفته منتهی به 29 آوریل 2021 حدود 7 میلیون و 700 هزار بشکه کاهش یافته و ذخایر بنزین نیز بیش از 5 میلیون بشکه با کاهش روبرو شده است.

به گزارش بخش بین‌الملل پایگاه خبری بااقتصاد، انستیتوی نفت آمریکا در گزارشی میزان ذخایر نفت ایالات متحده را منتشر کرد که طبق این گزارش ذخایر نفت در هفته منتهی به 29 آوریل 2021 به میزان 7 میلیون و 700 هزار بشکه کاهش یافت که باعث رشد خیره‌کننده قیمت نفت در معاملات امروز صبح آسیا شده است.

افت شدید ذخایر نفت در حالی رقم خورده است که دو هفته قبل میزان ذخایر رشد 4 میلیون و 300 هزار بشکه‌ای را تجربه کرده بود.

طبق این گزارش ذخایر بنزین ایالات متحده در همین بازه زمانی 5 میلیون و 300 هزار بشکه کاهش یافته در حالی که دو هفته قبل افت 1 میلیون و 300 هزار بشکه‌ای داشته است. ذخایر گازوئیل کشور نیز در این گزارش با کاهش 3 میلیون و 400 هزار بشکه‌ای مواجه شده است.

واکسیناسیون گسترده در ایالات متحده آمریکا باعث کاهش آمار ابتلا به ویروس کرونا شده و همین امر باعث رفع تدریجی محدودیت‌ها و افزایش مصرف بنزین و گازوئیل در کشور شده که افت شدید ذخایر نفت در نتیجه فعالیت پالایشگاه‌ها را به همراه داشته است.

طبق برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته تا تاریخ 4 جولای آمریکا حدود 70 درصد از بزرگسالان را واکسینه خواهد کرد که این امر می‌تواند افت شدید تقاضای نفت ناشی از بحران کروناویروس در هند و ژاپن را خنثی کند.

داده‌های رسمی میزان ذخایر نفت آمریکا امروز چهارشنبه توسط وزارت انرژی آمریکا منتشر خواهد شد و تحلیل‌گران برآورد کرده‌اند این ذخایر با افت 2 میلیون و 200 هزار بشکه‌ای روبرو خواهد شد.

انتهای خبر

 

ارسال نظر

تازه ها