کد خبر 107189

عملکرد بزرگترین شرکت تولیدکننده مس دنیا در سه ماهه اول سال نشان می‌دهد که تولید مس این شرکت در سه ماهه اول نسبت به مدت مشابه سال گذشته 7 درصد افزایش یافته است.

به گزارش بخش بین‌الملل پایگاه خبری بااقتصاد، شرکت دولتی «کودلکو» بزرگترین تولیدکننده مس دنیا گزارش عملکرد سه ماهه اول خود در سال 2021 را منتشر کرد که طبق این گزارش میزان تولید این شرکت در این بازه زمانی نسبت به مدت مشابه سال گذشته 7 درصد افزایش یافته و به 386 هزار تن  است.

مهمترین دلیل افزایش تولید این شرکت دولتی مستقر در شیلی انجام اورهال چندین میلیارد دلاری و سرمایه‌گذاری برای افزایش کیفیت سنگ مس بوده که اکنون خود را در افزایش تولید این شرکت نشان داده است.

افزایش تولید این شرکت در حالی است که برخی از بزرگترین شرکت‌های معدنی دنیا از جمله «ریوتینتو» با افت تولید مواجه شدند.

افزایش قیمت جهانی مس باعث شد که فروش این شرکت از مرز 4.5 میلیارد دلار نیز عبور کند که بیشترین میزان فروش از زمان چرخه بزرگ قیمتی یک دهه پیش محسوب می‌شود.

10

این موضوع اتفاق خوبی برای دولت شیلی محسوب می‌شود که می‌تواند از منابع مالی این شرکت برای مقابله با نابرابری های ایجاد شده در کشور استفاده کند. گفتنی است که شیلی به دلیل شکاف بیش از حد طبقاتی از انتهای سال 2019 تاکنون درگیر اعتراضات خیابانی است و معترضان خواستار برکناری «سباستین پینیه‌را» نخست وزیر این کشور هستند.  

انتهای خبر

 

ارسال نظر

تازه ها