کد خبر 107183

شرکت «پولیوس» روسیه با داشتن 104 میلیون اونس ذخایر اثباتی و احتمالی طلا اکنون دارای بزرگترین ذخایر طلای جهان است و از شرکت‌های «نیومونت» آمریکا و «باریک» کانادا سبقت گرفت.

به گزارش بخش بین‌الملل پایگاه خبری بااقتصاد، شرکت «پولیوس» روسیه که بزرگترین تولیدکننده طلای جهان است روز پنجشنبه اعلام کرد که ذخایر اثبات شده و احتمالی معادن این شرکت با احتساب ذخایر «سوخو لوگ» سیبری در پایان سال 2020 حدود 71 درصد افزایش یافته و به 104 میلیون اونس رسیده است.

«پاول گراچِف» مدیرعامل شرکت «پولیوس» در سخنانی اعلام کرد این شرکت اکنون دارای بزرگترین ذخایر طلای جهان است و 97 درصد این ذخایر قابلیت عملیاتی شدن در فرآیند استخراج را دارد.

این در حالی است که پیش از این شرکت «پولیوس» روسیه در رده سوم بیشترین ذخیره طلای جهان بعد از شرکت‌های «نیومونت» کلرادوی آمریکا و «باریک» تورنتوی کانادا قرار داشت.

پولیوس روسیه قصد دارد گام نهایی سرمایه‌گذاری در معدن «سوخو لوگ» سیبری خود را در سال 2022 بردارد و این معدن را عملیاتی کند.

پولیوس همچنین اعلام کرده در حاضر کل منابع معدنی محاسبه‌شده، تخمینی و استنباطی طلای این شرکت تا پایان دسامبر 2020 بالغ بر 204 میلیون اونس است در حالی که این میزان منابع تا پایان دسامبر 2019 حدود 188 میلیون اونس بوده است.

انتهای خبر

 

ارسال نظر

تازه ها