کد خبر 107175

دولت شیلی گزارش داد

مرکز ملی آمار شیلی در گزارشی اعلام کرد تولید مس کشور در ماه مارس برای دهمین ماه متوالی افت کرد و به 491 هزار و 720 تن رسید.

به گزارش بخش بین‌الملل پایگاه خبری بااقتصاد، مرکز ملی آمار شیلی در گزارشی اعلام کرد تولید مس بزرگترین تولیدکننده مس دنیا برای دهمین ماه متوالی طی ماه مارس افت کرد.

طبق گزارش این مرکز تولید مس در ماه مارس با کاهش 1.3 درصدی به 491 هزار و 720 تن رسیده که همزمان با وضع محدودیت‌های جدید کرونایی در حوزه اقتصاد و تجارت بوده است.

مرکز آمار شیلی همچنین اعلام کرده تولید مس این کشور در سه ماهه اول امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته 2.2 درصد کاهش یافته و  به 1 میلیون و 400 هزار تن رسیده در حالی که کل تولیدات صنعتی کشور شیلی در ماه مارس رشد 3.9 درصدی داشته است.

روز پنجشنبه قیمت جهانی مس برای اولین بار از سال 2011 از مرز 10 هزار دلار عبور کرد و در آستانه ثبت بیشترین رکورد تاریخی خود قرار دارد. تحلیل‌گران بر این عقیده هستند تقاضای چین طی سال 2021 به طور کامل برای فلز سرخ باز خواهد گشت و با توجه به محدودیت عرضه و افت تولید بیشتر شرکت های بزرگ معدنی احتمال افزایش قیمت به قله‌های بالاتر وجود دارد.

بانک سرمایه گذاری گلدمن ساکس آمریکا برآورد کرده قیمت کاتد مس طی یک سال آینده به 11 هزار دلار خواهد رسید و تا سال 2025 نیز قیمت 15 هزار دلار را نیز تجربه خواهد کرد.

قیمت هر تن مس برای تحویل جولای در بورس کالای نیویورک روز جمعه 0/7 درصد کاهش یافت و به 9803 دلار رسید.

انتهای خبر

 

ارسال نظر

تازه ها