کد خبر 107162

بحران موج دوم ویروس کرونا در هند باعث شده که تقاضای نفت سومین کشور بزرگ واردکننده نفت جهان در آوریل 2021 به میزان 7 درصد نسبت به آوریل 2019 یعنی قبل از پاندمی ویروس کرونا کمتر شود.

به گزارش بخش بین‌الملل پایگاه خبری بااقتصاد، قیمت نفت روز دوشنبه اولین روز هفته تحت تاثیر بحران سنگین موج دوم کروناویروس در هند با افت مواجه شد.

هند سومین کشور بزرگ واردکننده نفت دنیاست و به همین دلیل تقاضای این کشور تاثیر مستقیمی بر تقاضای جهانی نفت دارد و بحران موج دوم کرونا در این کشور خوشبینی‌ها برای ریکاوری بازار نفت در سایر نقاط دنیا را خنثی کرده است.

نفت برنت تحویل ماه جولای افت نزدیک به نیم درصدی را تجربه کرده و به 66 دلار و 46 سنت رسیده است و نفت وست تگزاس اینترمدییت آمریکا تحویل ماه ژوئن نیز با همین میزان کاهش به هر بشکه 63 دلار و 30 سنت رسیده است.

داده‌ها نشان می‌دهد که محدودیت وضع شده در هند باعث افت فروش نفت به سومین مصرف کننده نفت دنیا در ماه آوریل شده است.

مدیر بازاریابی شرکت «بهارات پترولیوم» در سخنانی اعلام کرد که در حال حاضر تقاضای نفت 7 درصد نسبت به دوران پیش از پاندمی ویروس کرونا در تاریخ آوریل 2019 کمتر است و این در حالیست که تقاضای نفت هند در ماه مارس نزدیک به دوران پیش از پاندمی ویروس بوده است.

تحلیل‌گران ING بر این باور هستند که تقاضای نفت هند در ماه می به دلیل وضع محدودیت‌های دولتی کاهش شدیدتری را تجربه خواهد کرد. این تحلیل‌گران بر این باور هستند که موج دوم ویروس کرونا هنوز به اوج خود نرسیده و در آینده باید منتظر افزایش موارد ابتلا و کاهش تقاضای نفت در جهان بود.

انتهای خبر

 

ارسال نظر

تازه ها