کد خبر 107132

دولت مصر اعلام کرد برای ساخت بزرگترین مجتمع پتروشیمی منطقه آفریقای شمالی و خاورمیانه هفت میلیارد و ۵۰۰ میلیون دلار سرمایه‌گذاری می‌کند.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، دولت مصر اعلام کرد که قرارداد هفت میلیارد و ۵۰۰ میلون دلاری ساخت بزرگترین مجتمع پتروشیمی حوزه منا در منطقه صنعتی عین سخنا را امضا کرده است.

در بیانیه هیئت دولت مصر آمده است که شرکت ملی پالایش و پتروشیمی دریای سرخ و شرکت توسعه منطقه اقتصادی کانال سوئز با مشارکت هم و به‌منظور تولید فرآورده‌های نفتی با ارزش افزوده با هدف تأمین نیازهای داخلی مصر و امکان صادرات، این مجتمع را در منطقه عین سخنا واقع در منطقه اقتصادی کانال سوئز می‌سازند.

بر اساس این بیانیه، هدف از ایجاد این مجتمع صنعتی پالایش و تولید طیف وسیعی از فرآورده‌های نفتی و شیمیایی با ارزش افزوده شامل پلی‌اتیلن، پلی‌پروپیلن، پلی‌استر، سوخت کشتیرانی و دیگر فرآورده‌های نفتی و شیمیایی است.

این پروژه که در زمینی به مساحت ۳.۵۶ میلیون متر مربع ساخته خواهد شد، از تلاش‌های مصر برای توسعه یک قطب انرژی در شرق مدیترانه به شمار می‌آید.

طارق الملا، وزیر نفت و مواد معدنی مصر در این باره گفت: این پروژه به مصر کمک می‌کند تا در زمینه تولید بسیاری از محصولات پتروشیمی و فرآورده‌های نفتی جایگاه برجسته‌ای داشته باشد./نیپنا

 

ارسال نظر

تازه ها