کد خبر 107103

قیمت ورق سرد فولادی در بنادر مختلف اروپای شمالی و جنوبی به دلیل کمبود عرضه و افزایش شدید تقاضا سر به فلک گذاشته و بین 1120 تا 1160 یورو در بنادر مختلف به فروش می‌رسد.

به گزارش بخش بین‌الملل پایگاه خبری بااقتصاد به نقل از نشریه متال بولتن، قیمت ورق سرد فولادی در بازار داخل اروپا سر به فلک کشیده و کمبود ورق باعث روی آوردن خریداران به تولیدکنندگان خارج از اتحادیه شده است.

کاهش عرضه ورق سرد در داخل اتحادیه اروپا و افزایش تقاضا عامل اصلی افزایش قیمت ورق در این اتحادیه شده است. کمبود ورق در داخل اتحادیه باعث شده خریداران برای جبران کمبود داخلی به سمت مرزهای خارج از اتحادیه اروپا روی بیاورند اما قیمت ورق در آنجا بالا و عرضه نیز محدود است.

ارزیابی هفتگی قیمت ورق سرد فولادی توسط نشریه متال بولتن نشان می‌دهد که قیمت درب کارخانه این محصول در اروپای شمالی در تاریخ 28 آوریل به 1150 یورو در هر تن رسیده که 50 یورو نسبت به یک هفته قبل بیشتر است.

همچنین ارزیابی هفتگی قیمت ورق  سرد وارداتی سی اف آر جنوب اروپا نشان می‌دهد هر تن ورق سرد تا 1140 یورو بالا رفته  که نسبت به هفته قبل رشد نزدیک به 50 یورویی داشته است.

تولیدکنندگان هندی هر تن ورق سرد را با قیمت 1140 یورو به ایتالیایی‌ها فروخته‌اند در حالی که قیمت ورق سرد از مبدا ژاپن به مقصد ایتالیا 1120 یورو اعلام شده است.

همچنین هر تن ورق سرد وارداتی سی اف آر بنادر اروپای شمالی در تاریخ 28 آوریل تا 1160 یورو بالا رفته که نزدیک به 60 یورو نسبت به هفته قبل بیشتر است.

انتهای خبر

 

ارسال نظر

تازه ها