کد خبر 107036

طبق گزارشی که شرکت Nationwide منتشر کرده قیمت مسکن در ماه آوریل نسبت به ماه مارس 2.1 دصد افزایش یافته که بیشترین میزان رشد ماهانه طی 17 سال اخیر به شمار می‌رود.

به گزارش بخش بین‌الملل پایگاه خبری بااقتصاد، شرکت «Nationwide» که در حوزه وام مسکن فعالیت دارد، روز جمعه گزارش داد قیمت ماهانه مسکن بریتانیا در ماه آوریل با رشد بیش از 2 درصدی نسبت به ماه قبل رکورد بیشترین افزایش قیمت طی 17 سال اخیر را زد.

افزایش قیمت مسکن در بریتانیا در حالی اتفاق افتاد که «ریشی سوناک» وزیر مالیه این کشور معافیت مالیاتی خرید مسکن را به طور غیرمنتظره‌ای تمدید کرد و همین امر باعث جهش قیمت در ماه آوریل امسال شد.

با این میزان افزایش اکنون قیمت مسکن در آوریل 2021 بیش از 7 درصد نسبت به ماه آوریل سال 2020 بیشتر است.

معافیت مالیاتی خرید مسکن در انگلستان یا ایرلند شمالی تا سقف 500 هزار پوند تا پایان ماه ژوئن تمدید شد که منجر به افزایش تقاضا برای خرید مسکن شد. پیش ازا ین مهلت معافیت مالیاتی خرید مسکن تا پایان ماه مارس بود و معادل سقف 697 هزار و 50 پوند بود. همچنین وزیر مالیه انگلستان اعلام کرد که تا پایان ماه سپتامبر خریداران مسکن تا سقف 250 هزار پوند از پرداخت هر گونه مالیات معاف هستند.

طرح معافیت مالیاتی خرید مسکن جولای سال گذشته در راستای تحریک بازار مسکن توسط وزیر مالیه بریتانیا اعلام شد آن هم در حالی که پاندمی ویروس کرونا در کشور کل بازار مسکن را در آستانه فروپاشی قرار داده بود.

با اعلام معافیت مالیاتی در آن زمان، خریداران مسکن دوباره وارد میدان شدند. برخی از خریداران به دنبال خانه‌هایی دور از شهر و عمدتا ویلایی برای فرار از ابتلا به ویروس کرونا بودند و شغل خود را در این خانه‌ها به صورت دورکاری انجام می‌دادند. به همین دلیل میزان افزایش قیمت خانه‌های ویلایی دور از شهر نسبت به خانه‌های آپارتمانی بیشتری بود.

در این میان مرکز ملی آمار بریتانیا اعلام کرده که میزان افزایش قیمت مسکن در ماه فوریه 2021 نسبت به فوریه 2020 حدود 8.4 درصد بالاتر است که بیشترین میزان از سال 2014 تاکنون محسوب می‌شود. این آمار به وضوح با آمار شرکت «Nationwide» متفاوت است.

انتهای خبر

 

ارسال نظر

تازه ها