کد خبر 107020

به دنبال انتشار گزارش عملکرد مالی دو شرکت توئیتر و آمازون ارزش سهام توئیتر 14 درصد کاهش یافت و این در حالی است که آمازون رکورد قیمتی تازه‌ای را ثبت کرد.

به گزارش بخش بین‌الملل پایگاه خبری بااقتصاد، دو شرکت بزرگ توئیتر و آمازون گزارش عملکرد سه ماهه اول خود را منتشر کردند که هر دو شرکت توانستند از برآوردهای تحلیل‌گران سبقت بگیرند.

شرکت توئیتر سود هر سهم سه ماهه اول خود را 16 سنت اعلام کرد در حالی که تحلیل‌گران برآورد کرده بودند که سود هر سهم این شرکت معادل 14 سنت خواهد بود.

طبق گزارش توئیتر میزان درآمد شرکت در سه ماهه اول سال 1 میلیارد و 40 میلیون دلار بوده در حالی که تحلیل‌گران برآورد کرده بودند که درآمد توئیتر در این بازه زمانی معادل 1 میلیارد و 30 میلیون دلار خواهد بود.

به دنبال انتشار این گزارش ارزش سهام توئیتر در بازار سهام آمریکا 14 درصد کاهش یافت و به 55 دلار رسید. در حال حاضر ارزش بازار شرکت توئیتر با این افت ارزش به 42 میلیارد دلار رسیده است.

شرکت آمازون نیز گزارش عملکرد سه ماهه اول خود را منتشر کرد و طبق گزارش منشتر شده سود هر سهم این شرکت در فصل اول سال 2021 معادل 15 دلار و 79 سنت اعلام شد در حالی که تحلیل‌گران برآورد کرده بودند که سود هر سهم این شرکت 9 دلار و 49 سنت خواهد بود.

همچنین گزارش درآمد این شرکت در سه ماهه اول سال نشان می‌دهد که این شرکت 108 میلیارد و 520 میلیون دلار درآمد کسب کرده در حالی که برآوردها از رقم 104 میلیارد و 490 میلیون دلار حکایت می‌کردند.

به دنبال انتشار این گزارش ارزش سهام آمازون افزایش یافت و رکورد جدیدی از خود به جای گذاشت. اکنون قیمت هر سهم امازون 3467 دلار است و آخرین باری که این شرکت قیمتی نزدیک به این قیمت را تجربه کرده بود سپتامبر سال 2020 بود. ارزش بازار شرکت آمازون اکنون به 1 تریلیون و 731 میلیارد دلار رسیده است.

انتهای خبر

 

ارسال نظر

تازه ها