کد خبر 106883

طی سال گذشته میلادی:

در سال ۲۰۲۰ میلادی چین با تولید یک میلیون و ۹۰۰ هزارتن سرب علی رغم افت ۵ درصدی نسبت به سال گذشته در صدر تولیدکنندگان این ماده معدنی در جهان قرار گرفت.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد،  براساس اعلام وب سایت سازمان مطالعات زمین شناسی آمریکا USGS طی سال ۲۰۲۰ میلادی چین با تولید یک میلیون و ۹۰۰ هزارتن سرب در صدر تولیدکنندگان این ماده معدنی در جهان قرار گرفت.

این در حالی است که میزان تولید این کشور نسبت به سال پیش از آن(۲میلیون تن) شاهد افت ۵ درصدی بود. همچنین استرالیا و آمریکا به ترتیب با تولید ۴۸۰ هزار تن و ۲۹۰ هزار تن سرب طی مدت یاد شده، به ترتیب در رتبه های دوم و سوم جهان در تولید این ماده معدنی ایستادند.از آنجا که محدودیت های قرنطینه ناشی از شیوع ویروس کرونا بخش معدن را در بسیاری از کشورها به ویژه بولیوی، قزاقستان، مکزیک و پرو تحت تاثیر قرار داده است، در نتیجه تولید معادن سرب جهان طی سال ۲۰۲۰ میلادی با افت ۷ درصدی به ۴ میلیون و ۴۰۰ هزار تن کاهش یافت.بر اساس گزارش گروه مطالعات بین المللی سرب و روی میزان تولید سرب تصفیه شده جهان نیز طی سال گذشته میلادی با کاهش ۴ درصدی نسبت به مدت مشابه سال ۲۰۱۹ میلادی ۱۱ میلیون و ۷۰۰ هزار تن به ثبت رسید. همچنین طی سال۲۰۲۰ میلادی میزان مصرف این ماده معدنی ۱۱ میلیون و ۴۰۰ هزار تن گزارش شد که حاکی از افت ۷ درصدی نسبت به مدت مشابه سال گذشته است./ایمیدرو

 

 

ارسال نظر

تازه ها