کد خبر 106849

قیمت نفت در معاملات امروز بازار آسیا در حالی که ابتدا کاهش یافته بود اما با وجود توافق اوپک مبنی بر افزایش عرضه نفت به بازار از ماه می افزایش یافت.

به گزارش بخش بین‌الملل پایگاه خبری بااقتصاد، قیمت نفت در معاملات امروز آسیا با وجود توافق اوپک مبنی بر افزایش عرضه نفت اوپک پلاس افزایش یافت.

تصمیم افزایش عرضه نفت اوپک پلاس به بازار در حالی است که آمار ابتلا به کووید19 در بسیاری از کشورها از جمله هند و ژاپن در حال افزایش است و این موضوع نگرانی‌ها از بابت تقاضای نفت را افزایش داده است.

قیمت نفت آتی برنت در معاملات امروز رشد 0/2 درصدی داشته و به هر بشکه بیش از 66 دلار رسیده و نفت وست تگزاس اینترمدییت آمریکا نیز با رشد نزدیک به 0/3 دصدی به بیش از 63 دلار در هر بشکه رسیده است.

کمیته مشترک وزارتی مانیتورینگ بازار نفت سازمان اوپک روز سه‌شنبه توافق کرد که از ماه می عرضه نفت به بازار افزایش یابد. این تصمیم بر اساس برآورد این کمیته از افزایش تقاضای نفت در سال 2021 صورت گرفته است.

شرکت نفت «بریتیش پترولیوم» نیز در گزارشی از ریکاوری قدرتمند بازار نفت در آینده نزدیک خبر داده است.

انستیتوی نفت آمریکا نیز در گزارشی دیروز ذخایر نفت آمریکا را اعلام کرد که طبق این گزارش ذخایر نفت آمریکا با افزایش بیش از 4 میلیون بشکه روبرو شده و این در حالیست که تحلیل‌گران برآورد کرده بودند که ذخایر نفت تنها 375 هزار بشکه افزایش خواهد یافت.

وزارت انرژی آمریکا نیز قرار است که امروز ذخایر نفت را اعلام کند و سرمایه‌گذاران بازار نفت نیز این داده را به دقت رصد خواهند کرد.

انتهای خبر

 

ارسال نظر

تازه ها