کد خبر 106748

قیمت سنگ‌آهن با افزایش در معاملات روز دوشنبه 26 آوریل به بالاترین سقف تاریخی خود رسید و اکنون سنگ‌آهن عیار 62 درصد تنها 7 دلار با نقطه 200 دلار فاصله دارد.

به گزارش بخش بین‌الملل پایگاه خبری بااقتصاد، قیمت سنگ‌آهن در معاملات روز دوشنبه یک رکورد قیمتی جدید را ثبت کرد که مهمترین دلیل آن کمبود عرضه سنگ‌آهن عیار بالا در جهان بود.

قیمت هر تن سنگ‌آهن تحویل ماه سپتامبر در بورس کالای دالیان چین در معاملات دیروز رشد 4.3 درصدی داشت و این در حالی است که حتی در ابتدای معاملات تا 6.3 درصد نیز افزایش داشت.

طبق ارزیابی نشریه متال بولتن قیمت هر تن سنگ‌آهن عیار 62 درصد در بنادر شمالی چین امروز 193 دلار معامله شد که نسبت به روز جمعه رشد نزدیک به 4 درصدی داشته است. با این قیمت اکنون سنگ‌آهن تنها 7 دلار با نقطه 200 دلاری فاصله دارد که بالاترین قیمت تاریخ این محصول به شمار می‌رود.

سنگ‌آهن عیار 65 درصد برزیل نیز به رکورد قیمتی 226 دلار در هر تن رسید و با ادامه روند رو به رشد تقاضای فولاد در جهان انتظار افزایش بیشتر قیمت می‌رود.

افزایش قیمت فولاد در چین به دلیل وضع محدودیت‌های زیست‌محیطی و به تبع آن افت تولید از جمله عوامل افزایش قیمت آتی فولاد و همچنین سنگ آهن به شمار می‌رود.

قیمتر هر تن میلگرد در بورس کالای شانگهای چین برای تحویل ماه اکتبر با رشد 4.3 درصدی به 843 دلار و 63 سنت رسید و در نهایت با افزایش 2.3 درصدی بسته شد.

هفته گذشته دو شرکت بزرگ معدنی «ریوتینتو» و «واله» گزارش تولید خود را منتشر کردند که این گزارش به لحاظ تولید سنگ‌آهن بسیار ناامیدکننده بود که این خود باعث نگرانی عرضه این ماده اولیه تولید فولاد در جهان شده است.

کاهش دلار در معاملات بازار ارز باعث شده اقبال به سمت کامودیتی‌ها افزایش پیدا کند چرا که با دلار پایین خرید این کامودیتی‌ها صرفه اقتصادی پیدا خواهد کرد.

انتهای خبر

 

ارسال نظر

تازه ها