کد خبر 106745

گزارش عملکرد شرکت تسلا نشان می‌دهد که سود هر سهم سه ماهه اول این شرکت 93 سنت بوده در حالی که تحلیل‌گران انتظار سود 74 سنت به ازای هر سهم را داشتند.

به گزارش بخش بین‌الملل پایگاه خبری بااقتصاد، شرکت تسلا به عنوان ششمین شرکت بزرگ ایالات متحده گزارش عملکرد سه ماهه اول سال خود را منتشر کرد.

طبق گزارش منتشر شده این شرکت سود هر سهم سه ماهه اول سال این شرکت 93 سنت بوده در حالی که برآورد تحلیل‌گران 74 سنت بود. افزایش سودآوری شرکت تسلا در سه ماهه اول سال منجر به اقبال سهامداران برای سرمایه‌گذاری در این شرکت شده و در معاملات دیروز دوشنبه ارزش هر سهم این شرکت با 1.21 درصد افزایش به 738 دلار و 20 سنت رسید.

5

درآمد شرکت تسلا اما نتوانست از برآوردها سبقت بگیرد. تحلیل‌گران برآورد کرده بودند درآمد فروش این شرکت در سه ماهه ابتدایی سال 10 میلیارد و 420 میلیون دلار خواهد بود اما گزارش شرکت نشان می‌دهد که درآمد فروش شرکت در این بازه زمانی 10 میلیارد و 390 میلیون دلار بوده که اندکی از برآورد تحلیل‌گران کمتر است.

شرکت‌ تسلا در یک سال اخیر و به ویژه در دوران پاندمی ویروس کرونا با افزایش ارزش مواجه شده است. ارزش بازار این شرکت اکنون از مرز 700 میلیارد دلار عبور کرده و تبدیل به ششمین شرکت بزرگ بازار بورس آمریکا شده است.

ارزش هر سهم این شرکت در ماه جولای سال گذشته حدود 190 دلار بود و اکنون به 738 دلار رسیده است و حتی در مقطعی تا 900 دلار نیز پیش رفت. 

7

«ایلان ماسک» بنیان‌گذار و مدیرعامل این شرکت در نتیجه رشد ارزش بازار این شرکت در مقطعی تبدیل به ثروتمندترین فرد جهان شد اما اکنون بعد از «جف بزوس» مالک آمازون دومین ثروتمند دنیاست.

انتهای خبر

 

ارسال نظر

تازه ها