کد خبر 106672

طی هفته جاری داده‌های مهمی از قبیل گزارش سودآوری شرکت‌ها و همچنین نرخ بهره فدرال رزرو آمریکا منتشر خواهد شد که می‌توانند تاثیرات بسیار مهمی روی بازارهای مالی جهان داشته باشند.

به گزارش بخش بین‌الملل پایگاه خبری بااقتصاد، بازارهای مالی طی هفته پیش رو رویدادهای مهمی را سپری خواهند کرد که هر کدام از آنها می‌توانند تاثیرات عمیقی روی بازارهای داشته باشند. پنج رویداد مهم هفته جاری به شرح زیر است:

1. انتشار گزارش سودآوری پنج شرکت بزرگ فناوری آمریکا و تسلا

این هفته یکی از شلوغ‌ترین هفته‌های انتشار گزارش سودآوری شرکت‌های شاخص‌های سهام وال استریت است به طوری که 180 شرکت شاخص اس اند پی و همچنین 10 شرکت شاخص داوجونز گزارش عملکرد سه ماهه اول سال خود را منتشر خواهند کرد.

طی هفته جای همه چشم‌ها به سمت گزارش سودآوری 5 شرکت بزرگ فناوری آمریکا یعنی فیس‌بوک، آمازون، اپل، مایکروسافت و گوگول آلفابت خواهد بود که مجموعا تحت عنوان FAAMG شناخته می‌شوند. پیش‌بینی می‌شود که سودآوری این شرکت‌ها بهتر از انتظار باشد و به همین دلیل انتظار یک بازار سهام صعودی پیش روی سرمایه‌گذاران قرار دارد.

تسلا به عنوان ششمین شرکت بزرگ آمریکا امروز دوشنبه گزارش سودآوری خود را منتشر خواهد کرد و شرکت‌هایی از قبیل «ای ام دی»، «توئیتر»، پینترست»، «شاپیفای»، «کوالکام»، «تگزاس اینسترومنت» نیز این هفته سرمایه‌گذاران را به خود جلب خواهند کرد.

2. انتشار گزارش سودآوری شرکت‌های بوئینگ، کاترپیلار و جنرال الکتریک

شرکت‌های بزرگی از قبیل بوئینگ، کاترپیلار و جنرال الکتریک که از شرکت‌های مهم شاخص داوجونز محسوب می‌شوند این هفته گزارش سودآوری خود را منتشر خواهند کرد. از طرف دیگر گزارش عملکرد شرکت‌هایی از قبیل ویزاکارد، مسترکارد، مک دونالد، استارباکس، فورد، آسترازنکا، مرک و ... نیز این هفته توجه سرمایه‌گذاران را به خود جلب خواهند کرد و تاثیر مهمی را بر روی شاخص‌های سهام خواهند گذاشت.

شرکت‌های بزرگ نفتی از جمله اکسون موبیل و شورون نیز طی هفته جاری عملکرد سه ماهه اول سال 2021 خود را در معرض دید همگان خواهند گذاشت.

3. اعلام نرخ بهره فدرال رزرو آمریکا

طی هفته جاری فدرال رزرو آمریکا روز چهارشنبه نشست ماهانه دو روزه خود را برگزار خواهد کرد و در شرایط کنونی انتظار نمی‌رود که این نهاد مالی آمریکا تصمیمی برای تغییر نرخ بهره کوتاه مدت داشته باشد و همچنان آن را نزدیک به صفر حفظ خواهد کرد.

رئیس فدرال رزرو آمریکا بعد از انتشار گزارش فدرال رزرو به مدت 30 دقیقه به سؤالات خبرنگاران پاسخ خواهد داد که پاسخ‌های او از اهمیت زیادی در شرایط کنونی اقتصاد ایالات متحده برخوردار است.

4. انتشار گزارش مقدماتی رشد اقتصادی ایالات متحده

روز پنجشنبه گزارش مقدماتی رشد اقتصادی ایالات متحده آمریکا منتشر خواهد شد. انتظار می‌رود که رشد اقتصادی آمریکا در سه ماهه اول سال 2021 نسبت به مدت مشابه سال گذشته رشد 6.5 درصدی داشته باشد و این در حالی است که رشد سه ماهه قبل 4.3 درصد بوده است.

5. انتشار گزارش نرخ تورم PCE در آمریکا

وزارت بازرگانی آمریکا این هفته روز جمعه گزارش مربوط به نرخ تورم و همچنین درآمد و هزینه‌های فردی در ایالات متحده آمریکا را منتشر خواهد کرد که شامل هزینه‌های مصرف فردی، نرخ تورم و .. خواهد بود.

تحلیل‌گران برآورد کرده‌اند که شاخص PCE در ماه آوریل رشد 0/3 درصدی را سپری کرده است اما باید دید داده‌های وزارت بازرگانی آمریکا چه رقمی را نشان خواهند داد. فدرال رزرو آمریکا برای تغییر نرخ بهره از این شاخص استفاده می‌کند و به همین دلیل این شاخص اهمیت زیادی در تصمیم‌گیری فدرال رزرو خواهد داشت.

انتهای خبر

 

ارسال نظر

تازه ها