کد خبر 106625

مؤسسه تحقیقاتی «کربن تراکر» که در حوزه انرژی‌های تجدیدپذیر تحقیق می‌کند در گزارشی نوشته است که تا سال 2050 انرژی بادی و خورشیدی در صورت ادامه روند رو به رشد فعلی به طور کامل جایگزین سوخت فسیلی در تامین انرژی خواهد شد و تا میانه دهه 2030 به منبع اول تولید الکتریستیه خواهد شد.

به گزارش بخش بین‌الملل پایگاه خبری بااقتصاد، طبق گزارشی که روز جمعه مؤسسه تحقیقاتی »کربن تراکر» منتشر کرد انرژی خورشیدی و بادی در صورت ادامه همین روند رو به رشد فعلی تا سال 2050 کاملا جایگزین سوخت فسیلی به عنوان منبع انرژی خواهد شد.

«کربن تراکر» همچنین برآورد کرده تا میانه دهه 2030 انرژی بادی و خورشیدی در تولید الکتریستیه کاملا سوخت فسیلی را کنار خواهد زد.

این مؤسسه گزارش داده هزینه تولید انرژی خورشیدی از سال 2010 تاکنون به طور متوسط سالانه 18 درصد کاهش داشته و این در حالی است که میانگین کاهش هزینه تولید انرژی بادی در همین بازه زمانی سالانه 9 درصد بوده است.

همچنین بر اساس همین گزارش تولید انرژی خورشیدی در یک دهه اخیر به طور متوسط 39 درصد افزایش داشته و ظرفیت تولید آن نیز هر دو سال دو برابر شده است. ظرفیت تولید انرژی بادی نیز در یک دهه گذشته به طور میانگین هر سال 17 درصد افزایش یافته است. استفاده از پنل‌های خورشیدی و توربین‌های بادی باکیفیت باعث کاهش هزینه‌های تولید انرژی‌های تجدیدپذیر شده است.

انتهای خبر

 

ارسال نظر

تازه ها