کد خبر 106607

طبق بیانیه مشترکی که دو کشور بریتانیا و استرالیا منتشر کردند دو کشور حول یک معاهده تجاری گسترده دو جانبه با یکدیگر به توافق رسیده‌اند و این توافق در ماه ژوئن نهایی خواهد شد.

به گزارش بخش بین‌الملل پایگاه خبری بااقتصاد، بریتانیا و استرالیا حول یک معاهده تجاری دو جانیه به توافق حداکثری رسیدند و  و احتمالا این توافق در ماه ژوئن کاملا نهایی خواهد شد.

طبق بیانیه‌ای که دو کشور حول مذاکرات تجاری با یکدیگر منتشر کردند دو کشور در اکثر موضوعات تجاری این به توافق حداکثری دست یافته‌اند و تنها تعدادی از مسائل باقی مانده که تا ماه ژوئن این موضوعات نیز نهایی خواهد شد.

استرالیا یکی از کشورهایی است که در استراتژی پسابریگزیت بریتانیا یک قطب بسیار مهم تجاری محسوب می‌شود. طبق گزارش اقتصاددانان این توافق تجاری منجر به افزایش 692 میلیون دلاری تولید بریتانیا در یک بازه زمانی بلندمدت خواهد شد.

بریتانیا از زمان جدایی از اتحادیه اروپا به دنبال این است که توافقات اقتصادی دو جانبه هم با کشورهای عضو اتحادیه اروپا و هم خارج از اتحادیه منعقد کند.

دولت بوریس جانسون قصد داشت که در زمان ترامپ یک توافق اقتصادی گسترده را امضا کند اما شکست ترامپ درا نتخابات و قدرت گرفتن جو بایدن معادلات بوریس جانسون را بر هم زد.

انتهای خبر

 

ارسال نظر

تازه ها