کد خبر 106546

طبق اطلاعیه بانک مرکزی روسیه دارایی‌های ارز خارجی این کشور در نتیجه نرخ تبادل مثبت و خرید ارز خارجی 3.2 میلیارد دلار معادل 0.6 درصد نسبت به هفته قبل افزایش داشته است.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، آخرین اطلاعات بانک مرکزی روسیه نشان می‌دهد دارایی‌های ارز خارجی این کشور همچنان رو به افزایش بوده و در شانزدهم آوریل 583.7 میلیارد دلار گزارش شده است.

 دارایی‌های ارز خارجی روسیه 3.2 میلیارد دلار معادل 0.6 درصد نسبت به هفته قبل افزایش داشته است. طبق اطلاعیه بانک مرکزی روسیه، این رشد نتیجه نرخ تبادل مثبت و خرید ارز خارجی در چهارچوب قوانین مالی بوده است.

 ذخایر بین‌المللی این کشور بیشتر سرمایه‌های خارجی نقدی شامل طلای پولی، ارزهای خارجی و سرمایه‌های حق برداشت مخصوص هستند که در اختیار بانک مرکزی و دولت روسیه قرار دارند.

ذخایر روسیه از مرز 500 میلیارد دلاری که در ژوئن 2019 توسط بانک مرکزی این کشور گذاشته شده بود گذشته است و مدت‌هاست بالاتر از این آستانه قرار دارد.

 ذخایر روسیه در 2020 علیرغم تاثیر همه‌گیری ویروس کرونا بر اقتصاد این کشور، بیش از 40 میلیارد دلار افزایش یافت. بحران کرونا دولت روسیه را مجبور کرد هزینه‌های خود برای حمایت از کسب و کارها و خانواده‌ها را افزایش دهد.

منبع:تسنیم

 

 

ارسال نظر

تازه ها