کد خبر 106267

طبق گزارشی که وزارت مالیه ژاپن منتشر کرده میزان صادرات در ماه مارس بیش از 16 درصد افزایش یافته است که این رقم از ماه نوامبر 2017 بی‌سابقه بوده است.

به گزارش بخش بین‌الملل پایگاه خبری بااقتصاد، وزارت مالیه ژاپن میزان صادرات ماه مارس کشور را اعلام کرد که بر اساس این گزارش بیشترین میزان صادرات سه سال اخیر کشور ژاپن در ماه مارس رقم خورد.

طبق گزارش وزارت مالیه ژاپن میزان صادرات ماه مارس در سال 2021 نسبت به مدت مشابه سال گذشته رشد 16.1 درصدی را ثبت کرد که بیشترین میزان رشد صادرات از نوامبر 2017 محسوب می‌شود. اقتصاددانان در نظرسنجی رویترز برآورد کرده بودند صادرات ژاپن رشد 11.6 درصدی را نشان خواهد داد.

افزایش میزان صادرات در ماه مارس در حالی است که این کشور در ماه فوریه افت 4.5 درصدی را ثبت کرد.

طبق گزارش وزارت مالیه ژاپن بیشترین میزان صادرات ژاپن در ماه مارس به چین انجام شده است و این در حالی است که میزان صادرات این کشور به ایالات متحده همچنان در سطح پایینی قرار دارد.

میزان صادرات ژاپن به چین در سال منتهی به مارس 2021 افزایش 37 درصدی داشته که بیشترین میزان افزایش مربوط به صادرات فلزات غیرآهنی و مواد پلاستیکی و نیز ماشین‌آلات مبنی بر نیمه‌هادی‌ها بوده است.

گزارش وزارت مالیه ژاپن همچنین نشان می‌دهد که واردات این کشور در ماه مارس 5.7 درصد افزایش یافته در حالی که نظرسنجی‌ها افزایش 4.7 درصد را برآورد کرده بودند. مازاد تجاری ماه مارس ژاپن با این اعداد و ارقام به 6 میلیارد و 110 میلیون دلار (663 میلیارد و 700 میلیون ین ژاپن) رسید در حالی که تحلیل‌گران در نظرسنجی برآورد رقم 490 میلیارد ین ژاپن را داشتند.

انتهای خبر

 

ارسال نظر

تازه ها