کد خبر 106254

یک شرکت حقوقی در امریکا اعلام کرد که تعداد شرکت‌های نفتی امریکای شمالی که درخواست حمایت از ورشکستگی خود را ارایه کرده‌اند در سه ماهه اول 2021 به بالاترین میزان در 5 سال اخیر رسیده است.

به گزارش بااقتصاد، به نقل از اویل پرایس، شرکت حقوقی هاینس اند بون گزارش داد تعداد شرکت‌های نفتی آمریکای شمالی که درخواست حمایت از ورشکستگی خود را اعلام کرده‌اند در سه ماهه اول امسال به بالاترین سطح مربوط به سه ماهه اول از ۲۰۱۶ تا کنون رسیده است.

با این حال در گزارش این شرکت آمده است موج ورشکستگی‌ها نسبت به اوج خود در سه ماهه دوم و سوم ۲۰۲۰ به طرز قابل‌توجهی آرام شده است.

ناظر ورشکستگی شرکت‌های نفتی اعلام کرد در سه ماهه اول امسال ۸ شرکت نفتی درخواست حمایت از ورشکستگی خود را ثبت کرده‌اند که این بالاترین تعداد ورشکستگی در سه ماهه اول سال از ۲۰۱۶ تا کنون به حساب می‌آید. در آن سال ۱۷ شرکت نفتی آمریکای شمالی درخواست حمایت از ورشکستگی داده بودند.

هاینس اند بون گزارش داد ایالت تگزاس ۵۰ درصد از این ورشکستگی‌ها را به خود اختصاص داد و ۴ شرکت نفتی ورشکست شدند.

طبق گزارش هاینس اند بون برای اولین بار از ۳ ماهه سوم سال ۲۰۱۸ هیچکدام از شرکت‌های ورشکسته بدهی چند میلیارد دلاری ندارند.

کل بدهی ۸ شرکت نفتی ورشکسته در ۳ ماهه اول امسال در مجموع کمتر از ۱.۸ میلیارد دلار شد.

اما موج ورشکستگی‌های شرکت‌های نفتی رو به کاهش است. در سه ماهه دوم و سوم سال گذشته به ترتیب ۱۸ مورد و ۱۷ مورد از شرکت‌های نفتی ورشکست شدند./ مهر

 

ارسال نظر

تازه ها