کد خبر 106193

شرکت ARK که یک شرکت سرمایه‌گذاری بر روی تکنولوژی‌های جدید است در معاملات روز جمعه 64 میلیون دلار سهام «کوین‌بیس» را خریداری کرد و در عوض 99 میلیون دلار از سهام تسلای خود را فروخت.

به گزارش بخش بین‌الملل پایگاه خبری بااقتصاد، شرکت سرمایه‌گذاری ARK که مدیریت آن را «کاترین وود» سرمایه‌گذار وال استریت برعهده دارد در معاملات روز جمعه 187 هزار و 78 سهم شرکت «کوین‌بیس» را به ارزش 64 میلیون دلار خریداری کرد. قیمت هر سهم خریداری شده توسط این شرکت سرمایه‌گذاری 342 دلار بود و این در حالی بود که قبل از عرضه این شرکت، بورس نزدک قیمت هر سهم این شرکت را 250 دلار ارزیابی کرده بود. قیمت هر سهم این شرکت روز اول عرضه از مرز 300 دلار عبور کرد.

شرکت کوین‌بیس اوایل هفته قبل در بورس نزدک آمریکا به صورت مستقیم عرضه شد و این اولین عرضه عمومی سهام یک شرکت مبتنی بر ارزهای دیجیتال در بورس بود.

شرکت ARK همچنین در معاملات روز جمعه 134 هزار و 541 سهم تسلا را به ارزش 99 میلیون دلار به فروش رساند اما با این وجود هنوز هم تسلا مهمترین بخش پرتفوی این شرکت سرمایه‌گذاری را تشکیل می‌دهد.

شرکت ARK در سال 2014 توسط «کاترین وود» تاسیس شد و در تاریخ فوریه 2021 ارزش دارایی‌های تحت مدیریت این شرکت به 50 میلیارد دلار رسید. مهمترین حوزه‌های سرمایه‌گذاری این شرکت بر روی تکنوژی‌های جدید شامل هوش مصنوعی، دنباله‌های DNA، روباتیک، خودروهای الکتریکی، فینتک، ذخیره انرژی، تکنولوژی پرینت سه بعدی و بلاک‌چین است.

انتهای خبر

 

ارسال نظر

تازه ها