کد خبر 105955

انجمن خودروسازان چین گزارش داد

طبق گزارش انجمن خودروسازان چین تولید خودرو در ماه مارس 2021 نسبت به مدت مشابه سال گذشته رشد 72 درصدی داشته و میزان فروش این ماه نیز رشد 75 درصدی را ثبت کرده است.

به گزارش بخش بین‌الملل پایگاه خبری بااقتصاد، انجمن خودروسازان چین در گزارشی اعلام کرد در ماه مارس تولید خودرو نسبت به مدت مشابه سال گذشته رشد 72 درصدی داشته است که مهمترین عامل افزایش تقاضا برای فلزات از جمله محصولات فولادی محسوب می‌شود.

طبق گزارش این انجمن تولید خودرو در ماه مارس به 2 میلیون و 462 هزار دستگاه رسیده که نشان‌دهنده ریکاوری صنعت خودروی چین بعد از پشت سر گذاشتن پاندمی کروناست.

مقایسه میزان تولید خودرو در ماه مارس نسبت به ماه فوریه نشان می‌دهد تولید خودرو رشد 64 درصدی داشته که حکایت از بازگشت تولید بعد از تعطیلات سال نوی چینی در ماه فوریه است. تعطیلات سال نوی چینی در ماه فوریه باعث افت تولید خودرو در این کشور شده بود.

انجمن خودروسازان در ادامه گزارش خود که در تاریخ 9 آوریل منتشر شده آورده که میزان فروش خودرو در ماه مارس 2 میلیون و 526 هزار دستگاه بوده که نسبت به ماه مارس گذشته رشد 75 درصدی و نسبت به ماه فوریه رشد بیش از 73 درصدی داشته است.

انتهای خبر

 

ارسال نظر

تازه ها