کد خبر 105951

قیمت ورق گرم فولادی در بازار داخل چین به دلیل فشار دولت برای ثبات قیمت‌ها با افت مواجه شده است اما کارخانجات همچنان قیمت‌های صادراتی خود را روزانه افزایش می‌دهند.

به گزارش بخش بین‌الملل پایگاه خبری بااقتصاد، طبق گزارشی که نشریه متال بولتن منتشر کرده قیمت ورق گرم فولادی در بازار داخلی چین با توجه به فشار دولت برای تثبیت قیمت کاهش یافته است اما کارخانجات چینی همچنان قیمت‌های صادراتی خود را در طول روز افزایش می‌دهند.

قیمت هر تن ورق گرم فولادی در بازار داخل چین دیروز  بین 5350 تا 5390 یوان معادل بین 817 تا 823 دلار معامله ‌شد که افت بین 100 تا 110 یوانی داشته است.

دولت چین از فولادسازان خواسته است که قیمت ورق را در بازار داخلی ثابت نگه دارند و همین امر عامل کاهش قیمت ورق در معاملات روز دوشنبه شده است.

ارزیابی متال بولتن نشان می‌دهد که قیمت صادراتی هر تن ورق گرم فولادی فوب بنادر اصلی چین بیش از 875 دلار معامله می‌شود که نسبت به جلسه معاملاتی قبل 2 دلار و 63 سنت بیشتر است. این در حالی است که برخی از خریداران در هنگ‌کنگ اعلام کرده‌اند که فروشندگان پیشنهاد قیمت بالای 890 دلار را داده‌اند و در کارخانجات شرق چین قیمت‌ها حتی تا 920 و 930 دلار در هر تن قرار است طی این هفته معامله شود.

 دلیل گران‌شدن قیمت ورق گرم فولادی ترس کارخانجات از حذف معافیت 13 درصدی مالیات است و به همین دلیل فروشندگان قیمت‌های پیشنهادی خود را افزایش داده‌اند تا بتوانند از ریسک جلوگیری کنند.

فعالان بازار درباره لغو معافیت مالیاتی 13 درصدی نظارت متفاوتی را در بازار منتشر می‌کنند. برخی از کاهش مشوق 13 درصدی به 4 و برخی به 9 درصد سخن می‌گویند و برخی دیگر از لغو کامل این مشوق‌های مالیاتی خبر می‌دهند.

انتهای خبر

 

ارسال نظر

تازه ها